Menu
StudentMag
Angličtina

6 tipů, jak se rychle naučit anglicky. Nemusíte nutně odjet do Anglie

Redakce

Redakce

20. 12. 2017

Už dlouho si říkáte, že se musíte naučit anglicky, ale pořád ne a ne začít? Bojíte se, že studium cizího jazyka bude náročné a zabere vám spoustu času? Nechcete utrácet peníze za jazykový kurz, když nemáte jistotu, že se jazyk opravdu naučíte? Nevzdávejte to tak rychle. Poradíme vám několik tipů, jak se rychle naučit anglicky, a přitom to pro vás ani nebude finančně náročné.

Angličtina v dnešní době patří mezi první celosvětově uznávaný jazyk. Potřebujeme ji nejen při cestování do anglicky mluvících zemí, ale při cestování do zahraničí obecně. Hodí se nám při komunikaci s turisty v naší republice, při obchodních stycích se zahraničními partnery, pro porozumění některým odborným, moderním a „business“ termínům, při čtení zahraničních titulů a tak dále. V podstatě by se dalo říct, že bez angličtiny se v dnešní době neobejdeme.

Studium angličtiny přitom zdaleka nesouvisí s naším věkem. Nikdy není pozdě, anglicky se dneska může začít učit každý. Jaký je ale ten nejlepší způsob pro rychlé a pokud možno co nejpříjemnější studium angličtiny?

1. Najděte si mezi cizinci kamarády

Mluvit, mluvit, mluvit. To je základní podmínka pro rychlé osvojení cizího jazyka. Chcete-li svému kamarádovi něco sdělit v angličtině, nutí vás to nad jazykem přemýšlet. Musíte si připravit potřebná slovíčka a postupně skládat celé věty. Pokud se nechcete do cizího jazyka hned na začátku zamotat, je dobré s konverzací začínat v jednoduchých větách.

Jestliže vám partner rozumí a pochopí, co se mu snažíte sdělit, konverzace může plynule pokračovat. Abyste se jazyk naučili rychle používat, potřebujete zároveň poslouchat druhé, jak v daném jazyce mluví. Odposlechem druhých se totiž také ledacos naučíte.

2. Choďte často do kina

Hledáte způsob, jak si studium angličtiny co nejvíce zpříjemnit? Chodíte rádi do kina? Pak můžete před českými filmy častěji dát přednost těm americkým. Pokud sledujete film v angličtině, posloucháte cizí jazyk a zároveň čtete titulky, pomůže vám to se do jazyka rychleji vcítit a popřípadě pochytit některé typické fráze.

Máme 7 nápadů, jak se rychle naučit cizí slovíčka. Zkuste naše metody

3. Pouštějte si zahraniční filmy bez titulků

Často si doma pouštíte zahraniční filmy, ale bez titulků nemáte šanci? Nebuďte zbabělí a zkuste si někdy pustit film v originále, bez titulků a bez dabingu. Je pochopitelné, že nebudete hned rozumět všemu, ale sami budete překvapeni, kolik se dá odvodit pouhým sledováním děje filmu. Pokud si ani tak nevěříte, na začátek můžete zvolit film, který jste už viděli dříve a který velmi dobře znáte.

4. Surfujte i na zahraničních webových stránkách

Surfujete často na internetu a rádi na něm čtete zajímavé články? Zkuste si někdy k danému tématu vyhledat i anglické texty. Nejdříve zkuste článek přečíst sami bez pomoci a až pak použijte slovník nebo překladač. Sami se otestujte, nakolik jste schopni článku porozumět.

Whatcha doin‘? 20 výrazů z hovorové angličtiny, které byste měli znát

5. Zaposlouchejte se do oblíbeného songu

Angličtina patří mezi hlavní jazyk v dnešním hudebním světě. Nejen zahraniční, ale dokonce i většina českých kapel zpívá své songy v angličtině. Víte ale, o čem zpívají? Zkusili jste se někdy zaposlouchat do své oblíbené písně a přeložit si slova?

6. Nebojte se vycestovat do zahraničí

Dalším zaručeným tipem, jak se rychle naučit anglicky, je vycestovat do zahraničí. Pokud budete chtít na své zahraniční cestě obstát, budete se muset anglicky rychle rozmluvit. Nevíte, kdy vám jede další autobus? Jaká je adresa vašeho hotelu? Kde si vyměnit peníze? Pak vám nezbývá nic jiného, než se někoho zeptat. Ať už cestujete kamkoliv do zahraničí, anglicky se většinou domluvíte.

Ohodnoťte tento článek:
3,3
Právě čtete

6 tipů, jak se rychle naučit anglicky. Nemusíte nutně odjet do Anglie