Menu
StudentMag
Kariéra pro studenty

10 důvodů, proč se vyplatí přes léto pracovat

Redakce

Redakce

27. 7. 2015

Patříte i vy k těm, kteří tráví všechny slunné dny zavření v práci? Posloucháte neustále od všech kamarádů, kolik srandy jste propásli, když jste v sobotu místo grilovačky zase tvrdli v kanceláři či obchodě? Nezoufejte. Přinášíme vám deset důvodů, proč se přes léto skutečně vyplatí pracovat.

1. Peníze

Ano, jako pracující je máte. Což se o vašich nepracujících známých říct nedá. Tudíž až oni budou ke konci léta na pokraji svých finančních možností, vy si teprve začnete pořádně užívat.

2. Šetření

Jelikož musíte být neustále v práci, nezbývá vám moc času na utrácení dosud vydělaných peněz – nákupní horečky ani velké akce s kamarády nehrozí.

3. Režim

Neztrácíte svou pevnou denní rutinu. Zatímco v létě nepracující mají na začátku semestru po třech měsících vyspávání problém vyhrabat se po ránu z postele, vy jste v pohodě.

Nebudeš mít po práci čas? 7 typů kolegů, které potkáte v práci

4. Nové kontakty

Nikdy nevíte, koho můžete i na takové bezvýznamné letní brigádě potkat. A jak vám tyto nové známosti mohou přijít v budoucnu vhod.

5. Jste vzácní

Na kamarády a rodinu vám při práci už sice příliš času nezbývá, o to vzácnější si ale navzájem jste, když už si na společné chvíle vyčleníte trochu místa. Dokonce i věčně otrávený mladší sourozenec je rád, že vás konečně vidí.

6. Žádné pařáky

Pokud nepracujete manuálně někde pod širým nebem, vyhnete se díky dnes všudypřítomným klimatizacím pařáku, který venku sužuje všechny nezaměstnané.

Známe 10 výhod vysokoškoláka bez praxe. Stále má ideály a vysoké cíle

7. Delší životopis

Do životopisu vám po letní brigádě přibude další zajímavá kolonka. Což se o lidech, kteří se celé prázdniny váleli na koupališti, říct nedá.

8. Pevnější zdraví

Věřte tomu nebo ne, ale pilná práce vašemu zdraví dodá mnohem víc, než divoké letní večírky a věčné ponocování.

9. Univerzální omluva

Kdykoliv nemáte náladu se s někým vidět nebo se vám nechce na rodinnou oslavu na druhý konec republiky, vždy můžete použít univerzální: „Promiň, ale ten den jsem zrovna v práci.“

16 výmluv pro ty, co v létě nemakaj: zkoušel jsem to minule a nic moc

10. Atraktivita

Lidé se zajímavým (nebo alespoň nějakým) zaměstnáním jsou pro opačné pohlaví vždy mnohem přitažlivější, než notoričtí nemakačenkové.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

10 důvodů, proč se vyplatí přes léto pracovat