Menu
StudentMag
Kariéra pro studenty

Známe 10 výhod vysokoškoláka bez praxe. Stále má ideály a vysoké cíle

Vendula Pazderová

Vendula Pazderová

12. 8. 2014

Praxe je kouzelné slovíčko dnešní doby. Nemáš praxi, vysokoškoláku? Tak nazdar. Jako by si skoro nikdo neuvědomoval, že my, vysokoškoláci bez praxe, jsme ve spoustě věcí úžasní. Uvědomili jste si, kolik výhod vysokoškolák bez praxe má?

1. Ví, co je všechno nebo nic

Že jste složili 99 procent zkoušek, na vysoké škole nic neznamenalo. Buď musíte mít všechno, nebo se s titulem rozlučte. Vysokoškolák chápe, že pokud chce dojít až na vrchol, musí pro to holt udělat všechno.

2. Je samostatný

Na vysoké škole hrál sám za sebe. Nemohl se jen tak vézt se svým týmem (= ročníkem), bylo zapotřebí, aby se snažil, protože zkoušky za něj nikdo jiný udělat nemohl.

3. Je to týmový hráč

Většina vysokoškoláků umí držet při sobě. Sdílí mezi sebou studijní materiály, vyměňují si dojmy ze zkoušek, radí mladším ročníkům. Vysokoškolák není sobecký, protože úspěch druhého nijak nesnižuje jeho vlastní šanci na úspěch.

4. Přinese nový vítr

Vysokoškolák bez praxe ještě není ubitý realitou. Neví, jak moc těžké je přinést změnu a nemá zažity ustálené a zkostnatělé postupy. Kam přijde, tam může přinést nový, svěží vítr do plachet.

5. Má vysoké cíle

Kdejaký vysokoškolák, který si během studií neudělal sebemenší praxi, může být ohledně zaměstnání trochu dětinsky naivní. To sice zní jako mínus, podívejte se na to však z druhé strany.

Vysokoškolák bez praxe má vysoké cíle, touží po pokroku a chce zlepšovat sebe i svět kolem. Jedním slovem vizionář. A pro zaměstnavatele mohou být takoví lidé jistě přínosní.

6. Umí věci dotáhnout do konce

Vysokoškolák ví, že udělat něco jen na půl nemá smysl. Věci se prostě musí udělat. Tečka. Jinak? Sbohem, titule.

7. Dokáže abstraktně myslet

Středoškolák s praxí je možná dobře zaběhlý stroj na práci. Vysokoškolák je zas takový chodící mozek. Díky často velmi abstraktnímu učivu se naučil přemýšlet jinak: kreativněji, hlouběji, analytičtěji.

8. Dokáže vstřebat spoustu informací

Kdo by měl být lepší v rychlém učení a vstřebávání nových informací než vysokoškolák? Během těch pěti let na VŠ byl v těch dovednostech trénovaný ažaž.

9. Dokáže vyhledávat informace

Na vysoké škole se musel ke všemu nějak dostat sám. Jak se podává žádost o stipendium, kde sehnat spolehlivé studijní materiály, jak si podat žádost o zápis do dalšího ročníku… Vysokoškolák ví, kde hledat, a v hledání je také pravým mistrem.

10. Je připravený změnit svět

Vysokoškolák bez praxe má ideály a za nimi si jde. Nedbá na rady starších, že změnit svět tak snadné není. On je prostě ready to rock.

Ohodnoťte tento článek:
4
Právě čtete

Známe 10 výhod vysokoškoláka bez praxe. Stále má ideály a vysoké cíle