Menu
StudentMag
Studentský život

Proč je super jezdit MHD? Přinášíme 10 pádných důvodů

Redakce

Redakce

12. 6. 2015

V létě, kdy klimatizace většinou nefunguje a počet smrdících lidí v stoupá geometrickou řadou, každého určitě napadne, jak skvělé by bylo přepravovat se do školy či práce v pohodlí auta. Není ale všechno auto, co se třpytí. Tady je hned 10 důvodů, proč je zkrátka lepší jezdit emhádéčkem.

1. Cena

Zaplatit si měsíční kupon je samozřejmě mnohem levnější než pokrýt měsíční spotřebu benzínu.

2. Dostupnost

I v té nejzapadlejší vesničce jede nějaký autobus alespoň jednou denně. Ve větších městech si ani nemusíte pamatovat jízdní řády – prostě si stoupnete na zastávku a chvíli počkáte na požadovaný spoj.

3. Pohyb

Až na pár šťastlivců si musí každý z nás k nejbližší zastávce dojít nejméně dvě stě metrů. Tím dopřáváme svému tělu alespoň minimum pohybu potřebného pro zdravou funkci organismu. Což se o lidech jezdících všude autem říct nedá.

Proč nekouřit? 10 největších výhod nekuřáctví

4. Známí

V MHD téměř vždy potkáte někoho známého, s kým můžete cestou domů rozebrat detaily událostí uplynulého náročného dne.

5. Nové známosti

Taky můžete v MHD narazit na nové zajímavé lidi. Během tří zastávek si je navíc můžete pořádně prohlédnout a posoudit, zda jsou vhodní k bližšímu kontaktu, či nikoliv.

6. Zdroj inspirace

Až v městské hromadné dopravě pochopíte, kolik mezi námi žije originálních lidí. Ať už jde o módu, literaturu či pouze zajímavý vzhled, naši spolucestující jsou nikdy nekončícím zdrojem inspirace…

6 důvodů, proč je mnohem lepší si nechat zkoušky až na září

7. Zábava

… anebo pobavení. Jen si vzpomeňte, kolikrát v životě jste se už v MHD „nenápadně“ posmívali pánovi s fialovou pletenou čepicí a žluto-zelenými žabkami.

8. Prostor k přemýšlení

Domů už vás někdo veze. Vy proto můžete bloudit myšlenkami, kde se vám zachce. A nemusíte hlídat přednost zprava.

9. Studium

Kolikrát už jste doháněli látku v tramvaji těsně před zkouškou, hmm? A jak jste byli rádi, že máte na učení ještě těch pár minut k dobru, že?

10. Radost…

že jste bez újmy na zdraví přežili další den plný davů lidí, netrpělivých maminek s kočárky a řidiče, kteří si zřejmě svůj autobus spletli se závodním autem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Proč je super jezdit MHD? Přinášíme 10 pádných důvodů