×
StudentMag

Proč je super jezdit MHD? Přinášíme 10 pádných důvodů

FOTO: Proč jezdit MHD
Zdroj: Pixabay.com

V létě, kdy klimatizace většinou nefunguje a počet smrdících lidí v stoupá geometrickou řadou, každého určitě napadne, jak skvělé by bylo přepravovat se do školy či práce v pohodlí auta. Není ale všechno auto, co se třpytí. Tady je hned 10 důvodů, proč je zkrátka lepší jezdit emhádéčkem.

FOTO: Proč jezdit MHD
Zdroj: Pixabay.com

1. Cena

Zaplatit si měsíční kupon je samozřejmě mnohem levnější než pokrýt měsíční spotřebu benzínu.

2. Dostupnost

I v té nejzapadlejší vesničce jede nějaký autobus alespoň jednou denně. Ve větších městech si ani nemusíte pamatovat jízdní řády – prostě si stoupnete na zastávku a chvíli počkáte na požadovaný spoj.

Čtěte také: 10 důvodů, proč je lepší být nekuřák

3. Pohyb

Až na pár šťastlivců si musí každý z nás k nejbližší zastávce dojít nejméně dvě stě metrů. Tím dopřáváme svému tělu alespoň minimum pohybu potřebného pro zdravou funkci organismu. Což se o lidech jezdících všude autem říct nedá.

4. Známí

V MHD téměř vždy potkáte někoho známého, s kým můžete cestou domů rozebrat detaily událostí uplynulého náročného dne.

5. Nové známosti

Taky můžete v MHD narazit na nové zajímavé lidi. Během tří zastávek si je navíc můžete pořádně prohlédnout a posoudit, zda jsou vhodní k bližšímu kontaktu, či nikoliv.

6. Zdroj inspirace

Až v městské hromadné dopravě pochopíte, kolik mezi námi žije originálních lidí. Ať už jde o módu, literaturu či pouze zajímavý vzhled, naši spolucestující jsou nikdy nekončícím zdrojem inspirace…

Čtěte také: 6 pádných důvodů, proč odložit zbývající zkoušky na září

7. Zábava

… anebo pobavení. Jen si vzpomeňte, kolikrát v životě jste se už v MHD „nenápadně“ posmívali pánovi s fialovou pletenou čepicí a žluto-zelenými žabkami.

8. Prostor k přemýšlení

Domů už vás někdo veze. Vy proto můžete bloudit myšlenkami, kde se vám zachce. A nemusíte hlídat přednost zprava.

9. Studium

Kolikrát už jste doháněli látku v tramvaji těsně před zkouškou, hmm? A jak jste byli rádi, že máte na učení ještě těch pár minut k dobru, že?

10. Radost…

že jste bez újmy na zdraví přežili další den plný davů lidí, netrpělivých maminek s kočárky a řidiče, kteří si zřejmě svůj autobus spletli se závodním autem.

Jak se Vám líbil tento článek?

Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..