Menu
StudentMag
Kariéra pro studenty

Známe 9 slabých stránek, které jsou skrytými klady. Vše je o formulaci

Vendula Pazderová

Vendula Pazderová

19. 8. 2014

Také máte občas pocit, že je na vás všechno od základu špatně? Možná jste jen zaujali špatný postoj k sobě samému. Dokonce i z nedochvilnosti se dá vydolovat něco dobrého. Je to totiž jen o formulaci.

1. Puntičkářství

Puntičkářství je první věc, jíž byste měli přestat vnímat jako zápor. Stačí to trochu otočit. Tvrďte, že máte smysl pro detail a jste spokojení, až když jsou věci dotaženy k úplné dokonalosti.

2. Nedochvilnost

S nedochvilností je to ošemetnější. Zkuste na to jít takhle: proč vlastně chodíte všude pozdě? Není to proto, že rádi děláte všechno důkladně, a to holt občas zabere trochu víc času? Vy se prostě od začaté práce nedokážete odtrhnout. Rádi věci dotahujete do konce.

3. Flákačství

Jste kliďasové a nenecháte se rozhodit. Máte schopnost zachovat chladnou hlavu, zbytečně se nestresujete s maličkostmi a všichni o vás nejspíš tvrdí, že jste v pohodě. Teď už to nezní nijak hrozně, ne?

4. Netrpělivost

Jste rádi, když je vše hotové včas. O ničem jiném to není. Nedokážete jen tak nečinně sedět a čekat, až se něco dokončí „samo“. Když něco nejde dost rychle, dokážete přiložit ruku k dílu.

5. Dětinskost

Dětinskost je jen přetavená kreativita. Nejste lapení v dobře projetých kolejích dospěláků, dokážete přemýšlet out of the box (a to je dnes děsně trendy), nebojíte se být jiní a originální.

6. Nemotornost

S vámi je prostě sranda. Umíte druhé bavit a dokážete se zasmát sám sobě (nebo to alespoň předstírejte, chcete-li, aby nebylo znát, že jste prostě jen nešika).

7. Nekomunikativnost

Všichni víme, že komunikativní a flexibilní jedinec s proaktivním přístupem je přesně to, co hledá každá firma. Málokde vám ale prozradí, co tahle slova vlastně znamenají.

Máte-li pocit, že komunikativní rozhodně nejste, kariéra tím pro vás nekončí. Tvrďte, že přemýšlíte, než něco plácnete, neradi ze sebe sypete vatu a když už mluvíte, tak k věci.

8. Tréma a nervozita

Třesou se vám ruce i při obyčejném telefonování? Jste ze všeho nového tak trochu nervózní? To prostě a jednoduše znamená, že neradi děláte chyby. Přejete si působit a konat co nejlépe. Nervozita, která s tím ruku v ruce jde, vás vybičovává k dobrým výsledkům.

9. Upovídanost

Přespřílišná ukecanost se dá snadno narafičit jako ona zmíněná komunikativnost. Vždy si s druhým najdete téma k hovoru a nejspíš se nebojíte ani kontaktu s úplně cizímu lidmi. Takoví lidé se neztratí.

Nenechte se u pohovoru naskočit otázkou na dobré a špatné vlastnosti. Každý snad disponuje trochou sebereflexe a nějakou slabou stránku na své osobnosti najde. Je třeba ji však podat tak, aby vás zcela nezdiskreditovala. Hodně štěstí!

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Známe 9 slabých stránek, které jsou skrytými klady. Vše je o formulaci