Menu
StudentMag
Studentský život

Výmyk a UHO. 11 nejhorších věcí, kterých se zbavíte odchodem ze SŠ

Redakce

Redakce

26. 5. 2015

Až za vámi naposledy zaklapnou dveře střední školy, můžete si pořádně oddychnout. Nechali jste za sebou nečekané písemky, protivné učitele i spolužáky, strach ze zkoušení, dvanáctiminutový běh i výmyk na hrazdě.

1. Předměty, které nesnášíte

Ať už je to cokoliv, po maturitě můžete nenáviděný předmět hodit za hlavu. Protože na vysokou školu, kde byste si ho mohli užívat i nadále, navíc v mnohem sofistikovanější podobě, asi nepůjdete, viďte.

2. Strach ze zkoušení

Učitel listuje zápisníkem a žaludek se svírá. Na dnešní hodinu jste se neučili. Vlastně ani na minulou, takže se témata, o kterých nemáte ani tušení, pěkně nahromadila. Uf… Tentokrát to bylo těsně vedle. Nervy si na chvíli odpočinou a další hodinu je to tu nanovo. Nad scénářem, známým každému studentovi, už se teď můžete jen usmívat.

Vybrali jsme 15 věcí, které budete na VŠ milovat. Nebudete jediní exoti

3. Zkoušení samotné

Tak jo. Jít k tabuli a před celou třídou se potit pod přívalem otázek, které se rády strefují právě do bílých míst paměti. A to celé se opakuje několikrát za pololetí, kdykoli se učitelům zachce, hnedle v každém předmětu. Never more!

4. Školní zvonek

Při nudné hodině k němu upínáte všechny své naděje, a on vás ne a ne vyslyšet. Po přestávce vás do třídy nahání naopak tak brzy, že ani nestačíte nabrat nové síly, natož se naučit na další předmět. Máte-li ve škole sedm vyučovacích hodin, slyšíte ho v ten den čtrnáctkrát. Nebude se vám stýskat?

5. Nečekané písemky

„Táák, dneska si napíšeme test,“ vyhrkne učitel hned, jak přijde do třídy, a vám málem zaskočí poslední sousto svačiny. Nebojte, středoškolská překvapení v podobě nečekaných písemek už jsou také minulostí. Na vysoké škole vás sice čekají mnohem obsáhlejší testy, ale aspoň budete vědět, kdy je píšete.

Známe 19 super věcí, které vám přinese odstěhování se od rodičů

6. Mazání tabule

Po každé hodině zabořit ruce do páchnoucí houby, aby pod její stopou nenávratně zmizely záznamy jedinečných myšlenkových pochodů pedagogů i žactva. Služba na tabuli je záslužná věc. Ale rádi ji přenecháte mladším ročníkům, že?

7. Slohové práce

Také vás strašily všechny ty charakteristiky, líčení, výklady a úvahy a vzbuzovaly ve vás dojem, že vůbec neumíte psát? A říkali jste si, kam češtináři na ta podivná témata chodí? Dobrá zpráva. Život po vás žádné líčení žádat nebude. Založte si třeba blog a časem zjistíte, že psaní může být i zábava.

Maturitní témata písemných prací z českého jazyka a literatury (jaro 2015)

1. Neopakovatelná krása (líčení jedinečné, dosud neobjevené přírodní scenérie)

2. Žena v zajetí doby (úvahový text o feminismu a různých způsobech vnímání tohoto fenoménu)

3. Má veselá jitra (článek s prvky fejetonu o každodenním boji pohodlnosti se zodpovědností)

4. Čarodějnický rej (zpráva o akci určená do regionálního zpravodaje)

5. Jak jsem poznal vaši matku (otcovo vypravování adresované dětem)

6. Pryč s billboardy a neony na památkách! (otevřený dopis zastupitelstvu města)

7. Avantgardní literární směry (referát o jednom z avantgardních literárních směrů první poloviny 20. století)

8. Sen o lidské nesmrtelnosti (úvahový text)

9. K čemu se hodí cizí jazyk (článek motivující ke studiu cizích jazyků určený pro časopis Jak získat práci snadno a rychle)

10. Nespravedlivé obvinění (vypravování)

Zdroj: novamaturita.cz

8. Tělocvik

Tak na tohle by to chtělo šampaňské. Skokům přes kozu, šplhu po tyči, výmykům na hrazdě, patnáctistovce i dvanáctiminutovému běhu totiž odzvonilo. Na vysoké škole si obvykle můžete vybrat sport, do kterého máte chuť, takže budete rádi, že si zadarmo zacvičíte.

9. Učitelé, kteří vás nesnáší

Zasedl(a) si na vás snad už při první hodině a několik let vám otravuje život jedovatými poznámkami, nebo dokonce přísnějším známkováním. I tady máte důvod k radosti. Učitele, s nimiž jste si nepadli do oka, už nemusíte nikdy potkat. Zato na ty dobré budete určitě rádi vzpomínat.

Hele, tohle je moje místo! Známe11 výhod, které měla SŠ oproti VŠ

10. Otravné spolužačky

Vcházíte do třídy a několik párů očí vás skenuje od hlavy až k patě. Pak jen nechápavě civí nebo s úšklebkem něco pošeptají sousedce. Realita je taková, že se s třídními drbnami budete za nějaký čas míjet na ulici bez pozdravu…

11. Školní jídelna

Než odmaturujete, dejte si s kamarády ještě naposledy UHO, ať si navždy zapamatujete, jak chutnala středoškolská léta!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Výmyk a UHO. 11 nejhorších věcí, kterých se zbavíte odchodem ze SŠ