Menu
StudentMag
Studentský život

Vybrali jsme 6 věcí, které jste na internátě zaručeně nenáviděli

Tomáš Kodet

Tomáš Kodet

13. 3. 2014

Bydlíte hodně daleko od vaší vysněné školy? Dojíždění vám zabere víc jak hodinu cesty a musíte nespočetněkrát přestupovat? Anebo jen nesnášíte cestování? Tudíž jste s největší pravděpodobností na intru, což není vždy úplně výhra, a tento článek vám bude spoustu věcí připomínat.

1. Bez návštěv a kamarádů

„Jediná povolená návštěva jsou rodiče a blízcí příbuzní.“ Jestli jste na tuto větu reagovali „WTF?“, tak jste rozhodně reagovali přiměřeně.

Občas se vám však stejně svého kamaráda či kamarádku na pokoj podaří propašovat. Je v tom i ten adrenalin a snad i větší zábava, která bohužel skončí, když vás chytnou. Někde hrozí i podmínečným vyloučením. Ale neriskovat to za trochu soukromí? Toť otázka.

2. Wifina, denní chleba všech studentů

Spíše můžete být rádi, že vám ta wifina vůbec funguje. Protože to, že nepadá a je poměrně rychlá, už výhra rozhodně je. Obecně jsou s připojením na net na intrech problémy. Někde vám neumožní mít internet přes kabel, jinde to nemůžete mít bez drátu. Všude je to jinak, ale tak jsme rádi za rozmanitost, že?

3. Sprchy, no, neobejdete se bez toho, ale za jakou cenu?

Určitě to znáte: jste už unavení po dlouhém studiu, a tak se chcete konečně vysprchovat a jít si lehnout, abyste byli připraveni na další den plný poznávání a učení. Ale přijdete do společné sprchy a tam je jeden den přeplněno, druhý den je tam nepořádek a vlasy ani chlupy nikde nechybí. Po třetí tam je nehorázný smrad a po čtvrté je vám zima?

Na konci týdne už opravdu nemůžete předvídat, co vás čeká a nemine, a je to ještě horší. Tak tomuto se vyhnou jenom ti, kteří mají sprchu na pokoji. To je značný luxus, šťastlivci.

4. Večerky a hlídání docházky

Musíte hlásit vycházky? Nesmíte odejít bez dovolení? Nepřijít včas je (považováno za) hrdelní zločin? A dohání vás to k šílenství? Radu pro vás nemáme ani vám nepomůžeme, smůla. Uklidnit vás může jedině to, že v tom nejste sami.

5. Soukromí neexistuje

Všudypřítomní lidé. Kamkoli se podíváte. Nic nikomu neunikne a pokud se nacházíte na holčičím internátu, tak to za pět minut bude vědět celé patro, ne-li dvě. A ani stěny, které propustí i slabé pšouknutí, vám v tom nepomáhají. Tak s tím se dá bojovat jedině jedním způsobem. Smířit se s tím a mít u jedné ze zadních částí těla to, co si o vás lidé povídají.

6. Spolubydlící

Tohle není úplně hrozné téma pro všechny. Každopádně podivíni mezi námi jsou, je jen na náhodě, jestli je na pokoj schytáte vy, nebo někdo jiný. Každopádně můžete na intru najít i pár super lidí, s kterým si budete rozumět.

Ohodnoťte tento článek:
4,2
Právě čtete

Vybrali jsme 6 věcí, které jste na internátě zaručeně nenáviděli