×
StudentMag

Vybrali jsme 5 důvodů, proč jsou soukromé školy lepší než státní

FOTO: Studenti
Ilustrační foto. Zdroj: freeimages.com

Pokud patříte mezi ty studenty soukromých škol, pravděpodobně se potýkáte s pochybnostmi ze strany svých přátel a příbuzných. Nezoufejte, protože i přesto, že si v Čechách soukromé školy zatím nevybudovaly takové postavení, mají své výhody a jejich kritika je často neopodstatněná.

FOTO: Studenti
Ilustrační foto. Zdroj: freeimages.com

Hlavním rozdílem mezi soukromými a státními školami je skutečnost, že soukromé školy nejsou plně dotovány ze státního rozpočtu, tudíž se spoléhají na příjmy ze školného, sponzorských darů a vlastních aktivit. Větší školné by tak mělo znamenat lepší služby studentům, avšak nelze to vždy jednoznačně zaručit.

Žádné přijímačky

Nespornou výhodou soukromých škol je většinová absence přijímacího řízení. Poskytují tak možnost studovat každému, bez ohledu na jeho dosavadní vědomosti a zkušenosti. Musíte však být schopni zaplatit požadované školné.

Možnost individuálního plánu

Při studiu na většině soukromých škol zvládají studenti současně pracovat, mohou si tedy z části na své studium vydělávat. Rozvrh si totiž můžete nastavit podle svých vlastních potřeb, takže není problém skloubit studium a brigádu dohromady.

Osobní přístup

S individuálním plánem úzce souvisí i další z výhod, totiž osobní přístup. Přednášky na soukromých školách nejsou zdaleka tak masové jako na státních, proto mají vyučující větší možnost se věnovat každému zvlášť. Nemohou si dovolit chovat ke svým studentům špatně, protože jsou to právě oni, kdo je platí. Například studijní oddělení jsou otevřená několik dní v týdnu a konzultační hodiny pedagogů se taktéž neomezují pouze na jednu konkrétní hodinu jednoho dne.

Stejní učitelé

Všeobecně zakořeněná představa o nižší úrovni vzdělání a menších požadavcích je také často mylná. Na soukromých školách vyučují pedagogové stejně kvalitní a profesionální. Většina z nich dokonce působí i na školách státních.

Lepší vybavení a možnost praxe

Jelikož příjmy soukromých škol, v přepočtu na jednoho studenta, jsou ve většině případů vyšší než u škol státních, mohou si dovolit poskytnout jim moderní technické vybavení a pohodlné zázemí. Soukromé školy také svým studentům zprostředkovávají praxe v oboru či zahraniční stáže, po jejichž absolvování mají vyšší šance na uplatnění.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


1 Komentář Vybrali jsme 5 důvodů, proč jsou soukromé školy lepší než státní

  1. Dobrý den jsem studentka na soukromé škole,a chtěla bych vás upozornit na pár věcí.
    Na soukromích školách je nevíhodou že nejsou přímací zkoušky ale, má to svou jinou zásluhu
    na soukromích školách se setkáte s naprostímy odpady a špičkami začneme od toho dobrého.
    špičky jsou děti co bydlí ve vylách a rodičové jsou velmi vzdělaní, ale jsou tu takové výjimky nesou to odpady a ani špičky jsou to pološpičky jsou co bidlí v domečku a a jsou plnohodnotná rodina. Odpady jsou prazvláštní sou to děti z jiné země narozena v česku ale nemusí, nekteří jsou plnohodnotna rodina ale musím je přidat do odpadů, je to rodina která je zaměstnaná mladším sourozencem, a dítě nemá jistí čas se zaměstnávat učením rodiny jsou na tom velice špatně pokud máji novorozence nebo o čtyři roky maladšího nebo na opak. Dítě ma velice špatnou povahu a v jistích případech až sklony k šikaně a tak… podle mě je dobré si zažít své na statní škole a pak zajitit soukromou. (od šesté třídy)! (pokud nemáte učitle nebo řiditele komunistku
    Proč tak jednat:statní škola má metody dobrě až do 5 třídy pak vám vyčujicí může řici že tato škola napraktikuje dobré věci pro vaše dítě (tím vyučujíci dáva najevo že tato škola je sice moderní ale metody ne, ti jsou stále zařizování školstvím škola děla z děti dělníky protože to uprchlícy nedělají tu práci kterou s vláda smislela že bude dělat pokud máte dítě s dislexii a disortografii tak je v paré třídě odejít z cela z sobrého důvodu škola by pak mohla vaše dítě potopit. pořídit ditěti s poruchou je nejlepší co může udělat. Dítě jse nebude potopovat a zajistíte mu že to dosahne někam vejš (ale dítě nepodcenujte) pokud di vaše dítě dovoluje na vás a psychicky vás trápí třeba že chidí za školu a kouří v tomto případě je lepší se spoji z jeho spolužákema kontrolovat ho a spližak vam vše řekne a vy ho pak můžete ostře pokárat! (apeliju na vás rodičové chodte na třídní schuzky)

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..