Menu
StudentMag
Kariéra pro studenty

Vybrali jsme 4 nejlepší brigády na léto. Volná místa stále zůstávají

Začali jste letní brigádu hledat až o prázdninách? Šance na nalezení ideální práce se vám značně snižují. Přesto ještě máte naději. Prohlížejte pracovní servery, ptejte se známých a hlavně rychle reagujte na nabídky. Štěstí přeje pohotovým.

Brigáda na festivalu

Pokud byste si rádi přes prázdniny něco vydělali, ale nechcete v práci strávit celé léto, je brigáda na festivalu přesně pro vás. Za třídenní výpomoc si obvykle lze vydělat dva až tři tisíce.

Festivaly moc často na pracovních serverech inzeráty nevyvěšují, přesto se vyplatí tam čas od času zavítat – člověk nikdy neví. Raději ale napište na mail, který najdete na oficiálním webu daného festivalu, nebo se zeptejte známých, kteří už podobnou brigádu zkusili. Možná budou mít nějaké užitečné kontakty.

Hlídání dětí

Kdo o prázdninách pohlídá děti, když musí rodiče do práce? Třeba babysitter. Za hlídání dětí se obvykle platí přibližně 100 až 140 korun na hodinu, takže se jedná o relativně dobrou brigádu.

V tomto případě doporučujeme ptát se spíš známých, vyslat do světa zprávu, že jste ochotni děti hlídat. Čas od času se nějaká nabídka objeví i na pracovních serverech, nejčastěji od pražských rodin. Využijte i webu Hlídačky, kde si vás rodina může sama vybrat.

Jak si najít brigádu nejen na léto? Hledání na internetu nestačí

Brigáda na letním táboře

S dětmi ještě nekončíme. Starat se o ně můžete i na letních táborech, kterých se nejvíce pořádá právě přes prázdniny. Zaměstnáni můžete být například jako vedoucí, zdravotník nebo kuchař.

S vysokým platem nepočítejte, brigáda na letním táboře je vhodná hlavně pro ty, kteří se chtějí přes léto především něčím zaměstnat. Tyto nabídky brigád se na internetu objevují častěji než předchozí dvě.

Číšníci a servírky

V létě jsou kavárny, cukrárny a restaurace zahlceny proudem turistů a můžete to být právě vy, kdo stávajícímu personálu pomůže. Ale pozor – lepší podniky (v tomto případě myslíme lepší, než je stánek na parkovišti) často vyžadují praxi v oboru. Potřebovat budete určitě i potravinářský průkaz od lékaře.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Vybrali jsme 4 nejlepší brigády na léto. Volná místa stále zůstávají