×
StudentMag

Pomáhají nejen ve škole: 8 nejlepších mobilních aplikací pro studenty

FOTO: Aplikace
Počty aplikací stoupají, proč něktré z nich nevyužít ke studiu? Zdroj: pixabay

Že aplikace jen kradou čas? Ne všechny! Zápátráte-li trochu v přeplněných „storech“, najdete i takové, které vám naopak pomohou čas ušetřit a lépe zvládat (nejen) studium. My jsme pro vás takových aplikací vybrali osm. 

FOTO: Aplikace
Co třeba vyzkoušet aplikaci, která spočítá jakýkoli příklad, který vyfotíte? Zdroj: pixabay

1. Any.Do – úkolníček

Any.Do je jednoduchý task manager. Je pro vás ideální volbou, pokud si chcete vytvářet seznamy úkolů. Úkoly lze synchronizovat mezi zařízeními, které vlastníte, a tím pádem k nim máte přístup prakticky odkudkoliv. Nové úkoly můžete přidávat formou textu nebo hlasového záznamu. Nastavování priority úkolu, označování dokončených a jejich smazání je samozřejmostí. Pro rychlejší a snadnější přístup si na plochu můžete přidat widget.

Čtěte také: 12 důvodů, proč se netrápit tím, že neumíte pravopis

2. Mailbox – mailový klient

Každý máme občas problém s ovládáním našeho e-mailového klienta přes webové rozhraní nebo nativní aplikaci. Chybí zde spousta funkcí, které by nám práci usnadnili. Tato aplikace nám s tím může pomoci. Různé příkazy swipe vám pomohou udržet mailové schránky čisté. Archivuje maily, které jste již četli, nastaví různé připomínky, pracuje s několika maily najednou a vy vždy zůstanete na vrcholu své mailové schránky i přes konstantní proud příchozích zpráv, se kterými se studenti často potýkají.

3. Dropbox, OneDrive, Sugar Sync, Box – úložiště

Výše zmíněné jsou nejznámější webová úložiště (cloudy). Nikdo z nás se již nemusí bát, že ztratí svoje poznámky z hodin nebo přednášek. Cloudy nabízí možnost nahrání různých souborů (dokumenty, fotky, videa) a prohlédnout si je online, kdykoli bude třeba. Jediná věc, potřebná pro přístup k souborům je připojení k internetu.

Poznáváte se? 7 věcí, které pochopí pouze dochvilní lidé

Ukládejte své soubory do cloudu a sdílejte je se svými spolužáky, bez obav ze ztráty důležitých a užitečných údajů.

4. Evernote – poznámky v kapse

Evernote je aplikace určená pro tvorbu poznámek a jejich archivaci. Poznámky mohou mít podobu formátovaného textu, plné webové stránky, nebo výpisu webové stránky, fotografie, hlasové poznámky nebo ručně psané fotoaparátem oskenované poznámky. Výhodou této aplikace je snadné řazení a prostor pro velké množství různorodých poznámek. Prohlížet si je můžete na všech zařízeních včetně PC.

FOTO: Focení jídla
Je vám instáč málo? Zdroj: Shutterstock.com

5. Timetable – rozvrh hodin

Je dokonalým společníkem pro každého studenta. Jedná se o interaktivní rozvrh hodin. Ke každému předmětu si kromě jeho jména a času jeho začátku můžete přidat jména vyučujících, kontakty na vyučující, včetně poznámek k předmětu.

6. Photo math – kalkulačka

Čte a řeší matematické příklady pomocí fotoaparátu vašeho mobilního telefonu. Jde o jakousi kalkulačku, do které nemusíte nic zadávat. Stačí namířit foťákem na příklad. Nevýhodou je, že řešený příklad musí být v tištěné verzi, ne psaný rukou.

Čtěte také: 26 vět, které nechcete slyšet před státnicemi, ale určitě je uslyšíte

7. iStudiez – vše v jednom

Pokud jste majiteli jablečného zařízení frčícím na systému iOS, neměla by vám uniknout šikovná aplikace iStudiez. Jde o kombinaci všeho, co student potřebuje v jedné aplikaci. Harmonogram, domácí úkoly, známky, rozvrh hodin, adresář s kontakty na učitele a mnoho dalšího.

8. Pocket – nástěnka

Umožňuje uživateli ukládat si články, videa a další, které ho zaujmou na internetu na později. Jsou ukládány do zvláštní schránky aplikace, kde si je můžete kdykoliv přečíst. Tím odpadá problém s tím, že jste něco nedočetli a později to už nemohli najít.

Aplikace zmíněné výše jsou vždy jedny z nejznámějších ze svých kategorií. Ke každé aplikaci existují jiné, prakticky totožné. Je už na vás, jestli zapátráte a najdete si tu přímo pro vás.

Jak se Vám líbil tento článek?

Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..