Menu
StudentMag
Studentský život

7 největších životních strastí, které pochopí pouze dochvilní lidé

Redakce

Redakce

2. 4. 2015

Věta „Už jsem na cestě!“ přece neznamená, že si teprve v předsíni ležérně obouváte boty a zapínáte knoflíky u kabátu. Když to nestíháte, proč jste si nedomluvili sraz o půl hodiny později?

Dochvilní lidé sice nikdy nedokážou porozumět smýšlení notorických opozdilců, znají však zase spousty věcí, které dokážou pochopit opravdu jenom oni. Tady jsou některé z nich.

1. Všichni vaši přátelé mají neustále zpoždění

Někdy se vám zdá, že vaší životní misí je pořád na někoho čekat. V kavárně sedíte sami u prázdného stolečku, v kině nervózně přešlapujete u pokladen a při smluveném srazu na nádraží netrpělivě stepujete v hale.

Během těchto otravných činností navíc co půl minuty kontrolujete hodinky, které vám sdělují jediné – vy jste tady včas a oni zase ne.

Osvojte si 9 chytrých způsobů, jak působit v e-mailech inteligentně

2. Nedobíhat autobus má své výhody

Váš ranní spoj odjíždí v 7:30. Vy pro jistotu vycházíte z domu už 7:15, protože coby kdyby. Lehkým krokem se blížíte k zastávce a protože hodiny ukazují teprve 7:20, máte teď celých deset minut na odpovídání na e-maily, čtení knížky nebo třeba na první ranní cigaretu.

Vám se určitě nemůže stát, že budete autobus trapně dobíhat a přitom z polootevřeného batohu ztrácet osobní věci.

3. Kdo dřív přijde, ten dřív mele

Zatímco opozdilci přicházející do kina či divadla až deset minut po začátku představení zmateně pobíhají ve tmě a snaží se najít své místo, vy už jste pohodlně usazení, s občerstvením vhodně umístěným v dosahu vašich rukou. O koncertech, na kterých stojíte vždy zásadně v první řadě a užíváte si tak svého oblíbeného umělce ze sotva půlmetrové vzdálenosti, ani nemluvě.

To je krásnej diář! 17 důvodů, proč je super mít hodně povinností

4. Za vaši dochvilnost vás nikdo nepochválí

Pokud nemáte to štěstí, že kamarádíte nebo chodíte s někým stejně dochvilným jako vy, věřte, že za vaši dochvilnost vás vaši blízcí rozhodně nikdy nepochválí. Oni jsou rádi, že vůbec dorazili na místo a fakt, že vy na smluveném placu stojíte už patnáct minut, je vůbec nezajímá.

5. … ani profesoři ne

Do školy se má chodit včas, to je jasná věc. Za to, že vy tento úkol už dlouhá léta zvládáte s přehledem plnit určitě také žádné pocty či pozornosti nečekejte.

10 pravopisných chyb v češtině, které dělají i vysokoškoláci

6. Největší tragédií je, zapomenout si doma rozptylovací prostředek

Pomocí něčeho přece to věčné čekání musíte přečkat, ne? Pokud si tedy doma zapomenete váš hudební přehrávač, mobil, učení čí právě rozečtenou knížku, rázem si za svou dochvilnost začnete nadávat. Protože jen malé procento lidí, kteří vždy chodí na čas, také oplývá také božskou trpělivostí.

7. Dochvilnost vážně ohrožuje zdraví

To neustálé čekání vás už někdy pěkně vytáčí. Čím déle se Godot neukazuje, tím více se vztekáte a stoupá vám krevní tlak. Taková dochvilnost vlastně může vést až k závažným zdravotním obtížím.

Ohodnoťte tento článek:
4
Právě čtete

7 největších životních strastí, které pochopí pouze dochvilní lidé