Menu
StudentMag
Studium

Top 10 aplikací pro osobní rozvoj. Poznejte své lepší já

Jana Langová

Jana Langová

19. 1. 2018

Chtěli byste se stát lepším člověkem, ale nevíte jak na to? Místo učení prokrastinujete na sociálních sítí nebo youtube? Víme, jak to změnit! Mrkněte na našich top 10 aplikací pro osobní rozvoj.

Top 10 aplikací pro osobní rozvoj

Příchod smartphonů změnil svět a ukázal lidem, že spousty dovedností mohou dosáhnout s pomocí aplikací, které máte vždy na dosah. Chcete se naučit nový jazyk, ale nechcete s sebou tahat všude učebnici? Žádný problém, stačí si v tramvaji zapnout Duolingo nebo Memrise a zlepšovat se.

Výhodou aplikací oproti tradičním technikám učení je i to, že se vám samy připomenou. Učebnice na poličce leží spíš jako němá výčitka, kdežto aplikace vám bude vytrvale posílat oznámení, dokud jí nezapnete.

S aplikacemi ale zvládnete mnohem víc než jen učení jazyka. V poslední době se přímo roztrhl pytel s aplikacemi na podporu motivace, tvorbu návyků a pro šťastný život. Zapomeňte na diáře, kouče a knihy, na všechno vám stačí mobilní telefon!

Personality Development

Tahle aplikace je knihovnou článků o osobním rozvoji, které vám pomůžou s mnohými aspekty života. V některých se věnují etiketě, jindy palčivým problémům (jako je například vyrovnávání se s drby), vylepšení vašeho já a také vztahům mezi lidmi.

S Personality Development máte všechny rady na jednom místě, jen si vybrat z článků, kterých je opravdu požehnaně. Navíc si je můžete ukládat do oblíbených a navrhovat nová témata. Součástí je i sada motivačních citátů.

Aplikace je v angličtině.

Simplemind

Slyšeli jste už o myšlenkových mapách? Jedná se o grafické znázornění pochodů v mozku, se všemi vztahy a souvislostmi, které pomáhá v učení i plánování.

Myšlenkovou mapu si buď můžete sami nakreslit na papír anebo k tomu využít šikovnou aplikaci Simplemind. Ta má jednoduché ovládání a možnost výběru vzhledu mapy, takže si vše přizpůsobíte podle sebe. Výhodou je, že mapu máte vždy po ruce.

Aplikace je v angličtině.

Quitzilla

Každý z nás máme nějaké zlozvyky nebo závislosti. Pokud ale máte pocit, že už tím překračujete hranice, je načase s nimi skončit. A s tím vám právě pomůže Quitzilla.

Aplikace sleduje váš boj s zlozvyky, nabízí přehled abstinenčních dní či ušetřených peněz, trofeje za úspěšný pokrok a dokonce i odměny za ušetřené peníze, které si určujete sami (např. lístek do kina). Nezbytnou součástí je i vaše motivace, kterou si zapíšete a můžete si jí kdykoliv připomenout.

Quitzilla nepomáhá jen s odvykáním kouření, pití alkoholu či hraní počítačových her. Funguje dobře i na pozitivní předsevzetí, jako je shození pár kilogramů.

Aplikace je v češtině.

Fabulous

Fabulous je slavná aplikace založená na vědeckých zjištění, která vám pomohou zlepšit život. Součástí jsou články, kde se dozvíte více o osobním rozvoji, dlouhodobé cíle s přednastavenými menšími cíli a meditace s relaxační hudbou.

Nejdříve však musíte projít tréninkem ranních rituálů, což vás pozitivně nastartuje pro další úkoly.

Aplikace je vyvíjena ve spolupráci s Duke University a její Behavioral Economics Lab.

Aplikace je v angličtině.

Do It Now

Jestliže máte problém s plněním úkolů přes den a zároveň jste hraví a máte rádi RPG, je pro vás tato aplikace jak dělaná. Do It Now začínáte jako obyčejný neumětel, který plněním úkolů sbírá zkušenostní body a roste mu tím úroveň.

V aplikaci si buď můžete stanovit dlouhodobé cíle, které naplňujete děláním cílů menších, anebo jen malé cíle na každý den. Zároveň si nastavujete, jak moc je cíl důležitý a těžký a podle toho získáváte zkušenostní body.

Aplikace je v angličtině.

Mé cíle, návyky a předsevzetí

Nový rok znamená nový začátek, a také příležitost pustit se do všech změn a dovedností, které jste chtěli vždycky dělat, ale nemohli jste se k nim dotlačit. A s udržením na cestě vám pomůže tahle aplikace.

Aplikace vám přehledně ukazuje váš pokrok a její vzhled, kdy vidíte řetězec splněných úkolů, pomáhá udržovat motivaci. Můžete si nastavit jakýkoliv cíl na jakýkoliv den v týdnu a dokonce si je přidat na displej jako widget.

Aplikace je v češtině.

My affirmations

Aplikace My affirmations vám pomůže zvýšit sebevědomí, změnit váš přístup a myslet pozitivně. Z knihovny si vyberete různá pozitivní prohlášení, které se vám ve specifikovaný čas připomenou a naladí vás na pozitivní vlnu.

Víte o tom, že k lepšímu sebevědomí pomůže už jenom změna myšlení? Místo toho, abyste si říkali, jak jste hloupí, zkuste se každý den pochválit.

Aplikace je v angličtině.

Smarter time

Smarter time je aplikace, s kterou bude váš time management hračka. Zaznamenává, co právě děláte a tvoří přehledné grafy, díky kterým zjistíte své mezery a prostor k vylepšení. Můžete si do ní ukládat denní plán, sledovat svůj spánek nebo si hlídat cíle.

Aplikace je v angličtině.

What’s up

Protože osobní rozvoj není jen o růžových dnech plných vylepšení sebe sama, je potřeba myslet i na naše mentální zdraví. S tím pomůže aplikace What’s up, která v sobě kombinuje to nejlepší z kognitivně-behaviorální terapie a terapie přijetí a odevzdání.

Součástí je osobní deník, sledování nálady a zvyků, hra na uklidnění, pomocné články (např. jak překonat negativní myšlenky), motivační citáty a škála katastrofy. Připojit se můžete také k fóru, kde si lidé vzájemně pomáhají.

Škála katastrofy pomáhá podívat se na problém z jiné perspektivy a objektivně vyhodnotit, jestli je opravdu tak velký a nepřekonatelný, jak si v dané chvíli myslíme.

Aplikace je v angličtině.

Meditation & Relaxation

Aby váš život byl šťastný a naplněný, musíte také umět odpočívat. Aplikace Meditation & Relaxation vás to naučí. Obsahuje totiž hromadu meditačních programů a sezení, kterými vás provedou odborníci a naučí vás relaxovat a soustředit se na sebe.

Meditace pomáhá bojovat se stresem, zlepšovat spánek a upevňovat pozitivní návyky.

Aplikace je v angličtině.

Závěrem

Možností osobního rozvoje pomocí aplikací je nepočítaně. Do našeho top 10 aplikací pro osobní rozvoj se zkrátka nemohlo vejít vše. Existují i aplikace speciálně zaměřené na studium a boj s prokrastinací nebo takové, co vám po zvolenou dobu zamknou telefon, abyste se mohli soustředit.

Stačí jen hledat v Google Play v sekcích „Motivace a seberozvoj“, „Plánování“ či „Produktivita“.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Top 10 aplikací pro osobní rozvoj. Poznejte své lepší já