Menu
StudentMag
Studium v zahraničí

Studium střední školy v USA? Zkušenost k nezaplacení!

Studium v zahraničí je vždy těžkou zkouškou, ale zároveň hodnotnou zkušeností a nezapomenutelným zážitkem. A proč vlastně čekat až na vysokou? Přečtěte si, co obnáší středoškolský studijní pobyt v USA a jak si jej zařídit.

Největší motivací pro studium v zahraničí bývá zdokonalení se v jazyce. Větší část studentů se ovšem k takovému dobrodružství odhodlá až na vysoké škole. Ale proč vlastně čekat? Absolvování středoškolského studia v zahraničí, respektive jeho části, významně vylepší vaše šance dostat se na prestižní vysokou školu, věhlasné zahraniční univerzity nevyjímaje. A nejen to.

Studium v USA

Pokud se chcete zlepšit v anglické jazyce, pak je pro vás jasnou volbou studium v USA. Kromě zdokonalení se v angličtině vám však studium v Americe přinese spoustu dalších zkušeností a zážitků. Na vlastní kůži poznáte život v zemi splněných snů, získáte zahraniční kamarády a kontakty a ať už chcete, nebo ne, po příjezdu budete samostatnější než kdy dříve. Navíc studium v zahraničí, a zejména pak za oceánem, je kolonkou v životopise, která se počítá.

Levné studium v zahraničí. 11 tipů jak ušetřit

Střední škola v USA

Na studijní pobyt v USA se můžete přihlásit prostřednictvím agentury CCI – Akcevpohode.cz, která již od roku 1994 nabízí studium v USA všem studentům středních škol (v době podání přihlášky můžete být ještě studentem 9. ročníku základní školy). Pro případ, že student bude potřebovat s něčím pomoct či poradit, jsou pracovníci agentury k dispozici 24 hodin denně. Nezřídka pomáhají s problémy i studentům vyslaným jinou agenturou.

Studijní pobyty jsou buď roční (10 měsíců s nástupem na přelomu srpna a září), nebo půlroční (5 měsíců s nástupem v lednu). Rozsah výuky je 25-40 hodin týdně. Střední školu je možné si vybrat podle zaměření, ať už jde o oblíbený sport, hru na konkrétní hudební nástroj či jinou zájmovou činnost.

Studijní stipendium

Díky agentuře CCI můžete na svůj studijní pobyt v USA také získat stipendium na studium v USA v celkové hodnotě 225 tisíc Kč. Vybranému studentovi agentura ve spolupráci s americkou CCI v rámci 10ti měsíčního pobytu uhradí veškeré náklady spojené se školou, rodinou, zdravotní pojištění i zpáteční letenku.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Studium střední školy v USA? Zkušenost k nezaplacení!