Menu
StudentMag

Perfektní snídaně pro studenty za pár minut. Dopřejte si potřebné vitamíny

Nastalo období zkoušek. Maturita, atestace, přijímačky. V této době si můžeme vypomoci dobrou stravou, takovou, která je chutná a navíc doplní tělu látky, po kterých prahne. A tak pro vás máme tip na jednoduchou, levnou, a přitom velmi dobrou a zdravou snídani nebo svačinu.

Ingredience

  • ovesné vločky
  • semínka, ořechy a sušené ovoce (studentská směs)
  • banán
  • popřípadě med či skořice

Ovesné vločky zalijte vodou uvařenou v konvici. Vločky by ve vodě neměly plavat – mělo by jí být tak akorát, aby jí vločky nasákly a změkly. Vmíchejte hrst ořechů a sušeného ovoce. Banán nakrájejte na kolečka a přidejte k vločkám. Směs můžete osladit medem, ale pokud jste přidali sušené ovoce, mělo by vločky společně i s banánem dostatečně osladit. Skořice, nebo dokonce kousky čokolády či strouhaný kokos jsou skvělý způsobem, jak si snídani nebo svačinu dochutit a ozvláštnit.

Semínka a ořechy obsahují oleje bohaté na Omega-3 nenasycené mastné kyseliny, které mají pozitivní dopad na naší nervovou soustavu a imunitní systém – tedy to, co studenti často výrazně zatěžují. Další možnost, jak si tyto nenasycené mastné kyseliny dodat, je konzumace mořských ryb.

Ohodnoťte tento recept:
0
Právě čtete

Perfektní snídaně pro studenty za pár minut. Dopřejte si potřebné vitamíny