×
StudentMag

Jak neztratit status studenta? Zkuste učiliště nebo studium jazyků

status studenta
Foto: Zuzana Kavčaková, StudentMag.cz

Úspěšně jste dokončili střední školu, ale do pracovního procesu se ještě zapojit nechcete? Existuje mnoho možností, jak být stále studentem. Status studenta vám zajistí vysoká škola, vyšší odborná i jazyková škola.

Vysoké školy a vyšší odborné

Pokračujte v rozšiřování svých vědomostí a přihlaste se na vysokou školu. Zůstane vám status studenta a pilným studiem se dopracujete až k titulu. Pokud si však myslíte, že na vysokou školu nemáte, zkuste vyšší odbornou. V naší republice je nepřeberné množství vysokých škol a vyšších odborných škol, stačí si jen vybrat.

Vraťte se zpět

Zajímavou možností je přihlásit se na učiliště. Vhodné je pro ty studenty, kteří si myslí, že nemají šanci zvládnout vyšší vzdělání než střední. Získejte výuční list a budete mít mnohem větší šanci na uplatnění.

Na učilišti budete mít povinnou odbornou praxi a když se dobře uchytíte, mohou si vás tam nechat. A protože máte kromě výučního listu ještě maturitní vysvědčení, můžete se dostat na vyšší pozici a později se stát i vedoucí.

Status studenta budete mít i na pomaturitním jazykovém studiu

U pomaturitního studia jazyků záleží na jednotlivých jazykových školách, jestli vám umožní mít status studenta. Proto si pozorně přečtěte informace o dané škole.

5/5 - (1 vote)

5/5 - (1 vote)


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..