Menu
StudentMag
Studentský život

Pomaturák před vámi? Přinášíme 6 věcí, které byste rozhodně neměli dělat

Redakce

Redakce

1. 6. 2015

Jak už to u oslav bývá, při přemíře vypitého alkoholu občas děláme věci, kvůli kterým bychom následující den nejradši mlátili hlavou do zdi. Abyste se u pomaturitního veselí těchto trapasů vyvarovali, přečtěte si několik následujících věcí, které vám za žádnou cenu nedoporučujeme provádět.

1. Nesvěřujte se

To platí obzvláště, pokud jste na oslavu konce svého středoškolského studia pozvali i vaše (teď již bývalé) profesory. Žádný z nich určitě nechce slyšet, že jste jeho hodiny celé proseděli se sluchátky v uších nebo že jste si během výkladu binomických rovnic představovali dovolenou ve slunném Karibiku. Oni stejně vědí, kdo jejich hodiny rád měl a kdo ne. Není proto potřeba se jim z toho nad sklenkou bílého vyznávat.

2. Neříkejte každému…

… jak jste rádi, že „už to máte konečně za sebou“ a že střední škola byla děsná otrava. Je to sice výrok, za který se možná nezastydíte hned po vystřízlivění, ale jednou po nástupu na vysokou školu určitě. Se střední totiž končí taky veškerá „legrace“ a začíná opravdový život, ze kterého se už prostě nevyvléknete.

3. Netvařte se otráveně

Jestli patříte mezi lidi, kteří maturitu a obecně konec střední školy nějak zvlášť neprožívají, nemusíte to během maturitních oslav dávat okatě najevo. Udělejte radost svým bujařejším spolužákům a dopřejte jim trochu vřelých úsměvů a zábavného povídání. Ze spoustou z nich už to stejně bude možná naposled.

Jak si vybavit učivo a proč spát nahý? 8 tipů, jak si zkvalitnit život

4. Nic neslibujte

Po pěti tequillách se sice zdá, že nic není nemožné, přesto ale nikomu ze zúčastněných vůbec nic neslibujte. Po konci střední školy je někdy velice těžké dané sliby dodržet. Nedomlouvejte krkolomné výlety ani třídní srazy, neplánujte společné dovolené. Oslava maturity koneckonců není konferencí k udržení vztahů i po střední škole – s kým se ještě budete chtít vidět, s tím se určitě uvidíte. Ostatní nechte stranou.

5. Nedělejte miliony fotek

Ano, každý se v opilosti a víru zábavy domnívá, že se jeho smartphone proměnil v profesionální fotoaparát a že by proto bylo nejlepší nacpat do něj minimálně stovku fotek. Pravdou ale je, že takové věčné focení spolužáku ve všech možných zajímavých či méně zajímavých situacích, všechny ve skutečnosti jenom štve. Nemluvě o bezpočtu rozmazaných a nelichotivých fotek, které se další den objeví na sociálních sítích.

6. Nesvlékejte se

Opravdu, ani v největší opilosti. Přece nechcete, aby si vás každý pamatoval jako toho, kdo předvedl striptýz na pomaturitním večírku, ne?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pomaturák před vámi? Přinášíme 6 věcí, které byste rozhodně neměli dělat