Menu
StudentMag
Studentský život

Jak si vybavit učivo a proč spát nahý? 8 tipů, jak si zkvalitnit život

Redakce

Redakce

21. 5. 2015

Zajímá vás, jak být šťastnějšími, po ránu více použitelnými nebo jenom jak se lépe naučit na test? Prohledali jsme internet, knihovny a vyhledali několik babských rad. Po přečtení tohoto článku možná zapřemýšlíte nad svými návyky. Čtěte dále a dozvíte se více.

1. Pokud jíte vleže, zaděláváte si na zdravotní potíže.

Člověk si tímto „stylem“ pojídání pokrmů zadělává na zápal plic a jiné zdravotní problémy orgánů trávicího systému. Zejména při pojídání „drobkovitých“ pokrmů, které mohou zanášet trávicí mechanizmus, jenž na pojídání v leže není přizpůsoben.

2. Pokud se učíte na test, vezměte si k učení žvýkačku. Pokud si na test vezmete další se stejnou příchutí, lépe si vzpomenete na látku, kterou jste se učili.

Vše funguje na principu asociace. Asociaci rozumíme jako interakci mezi skutečně přijatými vjemy a vlastními představami a souvisejícími pocity. Zkrátka vám žvýkačka učení připomene.

21 užitečných kuchařských vychytávek, které vám usnadní vaření

3. Samomluva vás dělá chytřejšími.

Navzdory obecným předsudkům, samomluva je naprosto normální jev, se kterým se setkává každý z nás. Prostřednictvím samomluvy si lidé přerovnávají myšlenky. Je to okamžik, ve kterém se prosazuje náš vnitřní hlas. Lze tedy říci, že nahlas přemýšlíme. Navíc, kdo jiný vám rozumí lépe, než vy sami.

4. Jen 30 minut každodenního nepřetržitého cvičení vás činí o 10 % chytřejšími.

Lidský mozek lze více než k počítači přirovnat k srdci. Vše co srdce činí zdravým a silným, prospívá i mozku. Nejdůležitější jsou pravidelné cvičení, zdravá strava a spánek.

5. Lidé, kteří pravidelně spí nazí, se cítí šťastnější a lépe v noci spí.

Spaní bez zbytečného oblečení prospívá krevnímu oběhu a navíc vám dá pocit pohodlí a uvolní téměř všechno svalové napětí. Jak je to s hubnutím? Tělo v noci spaluje nejvíce kalorií na to, aby se zahřálo. V té chvíli kdy usnete, se uvolňují hormony prospívající shazování kilogramů, zároveň se regeneruje pokožka a kostní buňky. Zapomeňte na názor, že nahota brání dobrému spánku!

6. Lidé jsou o 50 % povolnější s vámi souhlasit, pokud jim svůj názor pošeptáte do ucha.

Konkrétně do pravého ucha. Jazyk, kterým mluvíme, se přednostně zpracovává v levé části mozku, která k tomu využívá právě pravé ucho. Studie prokázaly, že právě žádost, nebo názor, který byl pošeptán do pravého ucha, dostal vícekrát souhlasnou odezvu, než u levého, nebo normálního projevu.

Proč se předřít? 6 situací, kdy je lepší nedělat nic produktivního

7. Ti z nás, kteří vstávají každé ráno před 7. hodinou ranní, mají sklon být hubenější a šťastnější.

Lidé, kteří chodí pozdě spát a pozdě vstávají, jsou podle průzkumů, více náchylnější na břišní partie a hrozí u nich riziko metabolického syndromu. Ženy mají tendenci mít v břišních partiích více tukových zásob. Muži trpí zvýšeným výskytem diabetu a také postupným úbytkem svalové hmoty. Obecně můžeme říci, že pokud jste ranním ptáčetem, hrozí vám méně zdravotních problémů, než kdyby tomu bylo naopak.

8. Jedna sklenička citrónového džusu po ránu snižuje hladinu cholesterolu a napomáhá ke snížení váhy.

První minuty po ránu mají velký vliv na to, jak bude vypadat celý zbytek dne. Sklenice džusu velice dobře pročišťuje tělo, zlepšuje pleť, osvěžuje a dodává energii. Pokud budete konzumovat „domácí“ džus, částečně vás zasytí a vy zredukujete množství pevné stravy po ránu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak si vybavit učivo a proč spát nahý? 8 tipů, jak si zkvalitnit život