Menu
StudentMag
Studentský život

Oblečení na promoci. Jak zachovat správnou etiketu

Klára Hyláková

Klára Hyláková

25. 12. 2017

Chystáte se na promoci, a to ať už na tu svou nebo někoho ze svých blízkých? Tato slavnostní událost si žádá vhodné společenské oblečení i obutí. My vám poradíme, jak na to.

Každá promoce je zajisté nezapomenutelnou událostí v životě každého studenta. I proto byste měli klást velký důraz na oblečení, které na tento den zvolíte. Následující pravidla platí jak pro samotné oceňované studenty, tak pro hosty.

Oblečení na promoci pro dámy

Slečny by měly volit sukně či šaty, popřípadě společenské kalhoty. Nezapomeňte, že lem šatů by měl sahat minimálně na úroveň kolen. Zapomeňte na mini sukně či výrazné rozparky, stejně tak velké výstřihy.

Nutností jsou silonky, ty noste pouze do zavřených bot. Na událost, jako jsou promoce, se nehodí otevřené či páskové sandálky. Ty si raději schovejte na ples nebo jinou večerní událost.

Co se týče barev, nemusíte se zásadně držet jen neutrálních barev. Velmi trendy letos je například smaragdová nebo vínová a doporučujeme pak, spíše než výrazné a křiklavé barvy, tmavé odstíny.

Celý outfit doplňte šperky nebo kvalitní bižuterií. Na promoci si můžete dovolit jeden výraznější kousek, popřípadě jemný set. Držte se jedné barvy a nemixujte různé druhy kovů.

Na závěr vše doplňte vhodným líčením. Vzhledem k tomu, že jedná o událost denního charakteru, doporučujeme spíše jemný a neutrální makeup, který zvýrazní vaše přednosti. Výrazné kočičí linky či rudou rtěnku si schovejte na večerní oslavu.

Co si vzít na sebe k maturitě? Dámy, podpatky nechte raději doma

Oblečení na promoci pro pány

I pánové pak budou muset dodržovat řadu pravidel. Tím základním je výběr vhodného obleku. Ten by měl dobře sedět a pokud neseženete ideální velikost, nechte si jej na míru upravit. Tuto službu nabízejí jak švadleny, tak i některé obchody se společenským oblečením. Oblek pak volte v tmavě modré barvě. Velkým faux pas by bylo, pokud byste kalhoty a sako měli v jiné barvě. Oblek musí být vždy v jedné barvě a v jednom odstínu.

Nutností je kravata, popřípadě motýlek, jít na promoci jen s rozhalenkou je velmi nevhodné. Pokud chcete svůj outfit ozvláštnit barvou, vyberte si pak vzorovanou či barevnou kravatu. U košil se držte jedné, neutrální barvy bez vzorku.

Dalším pravidlem jsou pak vhodné, oblekové boty. Obutí volte v tmavé barvě a nezapomeňte je před promoci očistit a vyleštit.

Pánové by si sami také měli dát pozor na to, aby měli ostříhané vlasy a upravené nehty.

Chystáte se na promoci? Jaké oblečení zvolíte vy?

Ohodnoťte tento článek:
2,6
Právě čtete

Oblečení na promoci. Jak zachovat správnou etiketu