Menu
StudentMag
Němčina

Německé knihy pro začátečníky: zlepšete si znalosti zábavnou cestou

Tomáš Kodet

Tomáš Kodet

30. 6. 2017

Studenti němčiny to mají těžké. Zvlášť, když ji neumí úplně perfektně. Pak se často ztrapňují, když mají něco říct, a raději používají angličtinu. Tomu už je ale konec. Chce to jen čas a trpělivost, a německy budete umět jedna báseň. Jde to totiž i zábavně.

Dvojjazyčné knihy

Dvojjazyčné knihy jsou i pro začátečníky, úroveň je zhruba A1 až A2. Sice to není mezi němčináři a učiteli jazyka obecně příliš oblíbená možnost, nicméně to pro začátek rozhodně stačí. A kdo ví, třeba vás to nadchne tolik, že v polovině budete české stránky přeskakovat.

E-buch in Deutsch

Kdo dneska nemá čtečku, není pořádný knihomol. Možná právě proto byl založen projekt Gutenberg-De, který funguje jako virtuální knihovna. Můžete vyhledávat podle autora, názvu díla, žánru nebo klíčových slov. Najdete plná znění děl od více než 1000 světových autorů od antiky až po současnost. A ani nic nemusíte stahovat.

Klasika je klasika

Sháníte normální německy psanou knížku z papíru? Nebo slovenskou, anglickou? Pak je tu tenhle obchod přímo pro vás. Mají 164 odběrových míst, ale pokud chcete, lze vaše knížka objednat i na dobírku. A to že mají opravdu na výběr dokazuje tohle číslo: 699081. A co znázorňuje? Počet knih v němčině, ze kterých si minimálně jednu určitě vyberete. A vsadím se o co chcete, že tolik knižních titulů neznáte ani v češtině.

Ohodnoťte tento článek:
4,3
Právě čtete

Německé knihy pro začátečníky: zlepšete si znalosti zábavnou cestou