Menu
StudentMag
Kariéra pro studenty

Nejoblíbenější brigády v ČR. 7 tipů, kde si přivydělat?

Adéla Lišková

Adéla Lišková

17. 10. 2016

Nějaký ten přivýdělek ke studiu čím dál častěji shánějí i středoškoláci, pro většinu vysokoškoláků je pak brigáda či práce na částečný úvazek nezbytností. Kde si studenti nejčastěji přivydělávají? Přinášíme přehled nejoblíbenějších brigád pro studenty VŠ.

Brigády pro studenty VŠ – hosteska

Mezi nejoblíbenější brigády mezi studenty vysokých škol patří nepochybně přivýdělky pro holky jako hostesky, případně pro kluky jako promotéři. Jedná se o výpomoc na nejrůznějších akcích, ať už se jedná o společenské večírky, hudební a filmové festivaly, ochutnávky či prodejní akce.

Výhodou těchto brigád je, že většinou bývají dobře placené a nejedná se o nijak náročnou práci. Nevýhodou zase, že obvykle bývají nárazové a často o víkendu či dlouho do noci. Některým studentům to však může vyhovovat.

Jak si najít brigádu nejen na léto? Hledání na internetu nestačí

Nejoblíbenější brigády pro studenty VŠ – pohostinství

Klasikou mezi studentskými brigádami jsou číšníci a servírky. Zejména v létě je poměrně jednoduché takovou brigádu sehnat, jelikož hodně podniků shání sezónní výpomoc. Fixní plat obvykle nebývá nic moc, ovšem lze si hodně přilepšit na dýškách. Na lepší pozice ve velkých hotelích či ve večerních barech je obvykle vyžadována nějaká práce, menší kavárny či restaurace si však brigádníka klidně zaučí. Možností, která je otevřená takřka každému, jsou pak rychlá občerstvení.

Brigády pro studenty VŠ – telefonní operátor

Nabídek brigád, kde je hlavní náplní práce telefonování, najdete na internetu mraky. Nechvalně známá call centra, kde voláte neznámým lidem a snažíte se jim něco prodat, nikoho příliš netáhnou. Oblíbené jsou ovšem brigády operátorů na tzv. pasivu, kdy klienti naopak volají vám, když mají nějaký problém. Jde například o zákaznickou podporu.

Nejžádanější brigády pro studenty VŠ – hlídání dětí

Studenti, kteří mají rádi děti, si často přivydělávají jejich hlídáním. Pokud zrovna nemáte velkou smůlu na nějaké uličníky, jedná se o pohodovou a nenáročnou brigádu. Nevýhodou je ovšem vysoká konkurence, proto obvykle bývá nutné začínat přes známé.

Nejoblíbenější studentské brigády – recepční

Mezi nejoblíbenější studentské brigády pro studenty VŠ patří také pozice recepčních. Co se týče náročnosti práce, velmi záleží na konkrétním podniku – ve velkém hotelu či administrativní budově budete mít pravděpodobně frmol, v menším penzionu či firmě to pak může být volnější.

7 věcí, které byste měli vědět, než nastoupíte na brigádu

Nejžádanější studentské brigády – administrativa

Zodpovědní studenti, kteří se chtějí i něco naučit, často volí brigády v administrativě či v nejrůznějších asistentských pozicích. Obvykle jsou zde kladeny požadavky jako znalost práce s počítačem a různými programy, případně i psaní všemi deseti.

Brigády pro studenty VŠ – prodejce

Studenti si mohou dobře přivydělat také v nejrůznějších obchodech. Do supermarketů se nikdo moc nežene, ovšem práce v obchodech s oblečením bývá mezi studentkami vyhledávaná.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejoblíbenější brigády v ČR. 7 tipů, kde si přivydělat?