Menu
StudentMag
Studentský život

Microsoft: Internet Explorer přejmenujeme na Google Chrome Installer

Nepopulární prohlížeč Internet Explorer se brzy přejmenuje na Google Chrome Installer. V pondělí to potvrdilo vedení společnosti Microsoft.

Změna názvu z Internet Explorer na Google Chroma Installator se jako první projeví v operačním systému Windows 10. Microsoft tak reaguje na kritiku, již uživatelé adresují právě Exploreru. „V současné době nemáme v plánu dále pracovat na inovacích Exploreru. Rozhodli jsme se ho v operačních systémech ponechat, avšak pouze za účelem instalace jiného prohlížeče,“ prohlásil v pondělí mluvčí Microsoftu.

Vedení společnosti po letech akceptovalo fakt, že uživatelé Internet Explorer používají pouze pro stahování alternativních prohlížečů. Na Exploreru jim vadí především nedostatek bezpečnosti a funkčnosti při surfování.

Explorer zajistí bezproblémové surfování

V posledních dvou letech byl podle statistik Internet Explorer používaný velmi zřídka. Pokud jej uživatel zapnul, pak to bylo obvykle pouze omylem, protože jej zapomněl smazat z nástrojové lišty.

MŠMT bude rušit filozofické fakulty. Zatraktivní tak technické obory

Ve Windows 10 bude po zapnutí Exploreru uživatel automaticky přesměrován na web konkurenčního prohlížeče. „Explorer tak konečně zajistí uživatelům maximální pohodlí při prohlížení internetu,“ shrnuje Microsoft převratnou změnu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Microsoft: Internet Explorer přejmenujeme na Google Chrome Installer