Menu
StudentMag
Studentský život

Kam zajít v Praze po promoci na oběd? Přinášíme pár tipů na dobré restaurace

Adéla Lišková

Adéla Lišková

9. 6. 2017

Pokud jste se právě teď po dlouholetém trápení se zkouškami a knihami stali bakaláři, magistry či inženýry, jistě víte, že zanedlouho vás čeká také promoce. A k promoci pak jistě patří dobrý oběd. Kam na něj po vašich pěti minutách slávy rodinu pozvat? Přinášíme pár tipů z hlavního města.

Slavnostní oběd v Praze

Stověžatá matka všech měst nabízí od všeho trochu, takže si každý může vybrat podle svého gusta. Restaurací v Praze jsou však stovky a tak nemusí být snadné se v nich zorientovat a vybrat si tu pravou. V následujících odstavcích vám proto přinášíme pár tipů na podniky, kam můžete vyrazit na slavnostní oběd.

Restaurace Potrefená husa

Potrefených hus najdete nejen v Praze hned několik – například na Andělu, na Vinohradech, v Dejvicích, anebo třeba pár kroků od Karlova mostu v ulici Hyberská na Praze 1. Jedná se oblíbenou síť restaurací, kde si potrpí na kvalitní, ale přitom tradiční českou kuchyni. Pokud jdete po promoci na oběd se svou rodinou a nechcete své rodiče nutit do experimentování, pak jde o ideální volbu. Pánskou část vaší výpravy jistě také potěší poctivý točený Staropramen.

Ambiente Brasileiro Praha

Pokud budete mít po promoci chuť vyrazit na opravdu pořádný oběd, vyzkoušejte Ambiente Brasiliero. Tam vám pomocí tradiční metody churrasco (tedy na špízech opékaných na obrovském grilu) připraví různé druhy zejména hovězích mas. V Praze tuto restauraci najdete na dvou místech, přitom obě jsou na Praze 1 – v Karlíně v ulici U Radnice 8/13 a ve Slovanském domě v ulici Na Příkopě 22.

Ambiente Brasiliero je zejména pro velké jedlíky – funguje totiž na principu eat as you can. To znamená, že zaplatíte fixní částku a můžete masa sníst, kolik jen zvládnete. To vám přitom passadores de carne pochodující mezi hosty odkrajuje přímo ze špízu na talíř. Stačí jen otočit kolečko na stole na zelenou barvu.

Nejlepší hamburgrárny v Praze

Další z variant, kam v Praze po promoci vyrazit na oběd, jsou luxusní hamburgrárny. Mezi vyhlášené burgery v Praze patří například ty z Café Restaurant Palanda (Praha 1, Zlatnická 1122/11), T.G.I Friday´s Anděl (Praha 5, Nádražní 58/110), Hard Rock Café Praha (Praha 1, Dům U Rotta, Malé náměstí 3) či z James Dean (Praha 1, V Kolkovně 922/1).

Nejlepší sushi bary v Praze

Pokud patříte k těm, kterým učarovala japonská kuchyně, můžete vyrazit na rodinný oběd po promoci do jednoho z pražských sushi barů. K nejoblíbenějším sushi restauracím v Praze patří například Sushi bar Made in Japan (Praha 1, Rytířská 406/10), The Sushi Bar (Praha 5, Zborovská 619/49) či KOBE Steak Grill Sushi (Praha 1, Václavské náměstí 837/11), kde si kromě sushi můžete dát také vyhlášený KOBE steak nebo si vybrat ze spousty specialit asijské kuchyně.

Ohodnoťte tento článek:
2
Právě čtete

Kam zajít v Praze po promoci na oběd? Přinášíme pár tipů na dobré restaurace