Menu
StudentMag
Studentský život

Je to za vámi! 5 tipů, jak pořádně oslavit maturitu a užít si to

Redakce

Redakce

15. 5. 2018

Už jen pár týdnů a maturita bude konečně za námi. Ať už ale dopadne jakkoliv, budeme mít všichni chuť slavit – pokud ne dobré známky, tak určitě alespoň definitivní konec střední školy.  Tady jsou naše tipy, jak tuto významnou životní událost (ne)tradičně oslavit.

1. Křičte

Bezprostředně po ukončení maturitní zkoušky vyběhněte ven a dejte pořádný průchod své radosti. Nemyslete na to, kde se právě nacházíte. Ať už je vaše škola v centru města či v odlehlých lesích, pořádně nahlas si zakřičte. Máte to za sebou!

Známe 19 super věcí, které vám přinese odstěhování se od rodičů

2. Spalte všechno

Vezměte všechny ty tuny papírů, které vám dlouhé měsíce znepříjemňovaly život. Vezměte také všechny učebnice, o nichž víte, že už nikdy nebudete potřebovat. Vezměte pravítka, šablony, kartičky se slovíčky a všechno to (pro jednou bez ohledu na životní prostředí) někde na zahradě spalte. Umocníte tím prožitek z definitivního ukončení středoškolského vzdělání.

3. Naposled vyjeďte…

… na výlet se svými spolužáky. Možná si říkáte, že se po střední určitě budete také pravidelně vídat. Pravdou ale je, že při vysokých školách, zkouškách a stážích nebude mít skoro nikdo z vás čas ani chuť na pořádání třídního srazu.

Ať už pojedete kempovat či obdivovat krásy nějakého zapadlého městečka, dosyta si užijte vaši možná poslední akci se spolužáky ze střední.

8 vysvobozujících jídel, která jsou na kocovinu úplně nejlepší

4. Udělejte si telefonickou hodinku

Obvolejte veškeré příbuzenstvo a sdělte jim, že už to máte konečně za sebou! V případě skvělých známek se vám od všech babiček a tet dostane zaslouženého uznání, v případě známek horších vás naopak všichni ujistí, že „za dva roky si už ani nevzpomeneš, cos měl za známku z matiky“ a že „na známky se nikdo neptá, hlavně, že máš maturitu“.

5. Pořádně se opijte

Ano, udělejte to. Taková úspěšně složená maturita si o to vyloženě říká. Zapijte vaši radost z konce střední školy a připijte si na budoucnost. Protože upřímně, jestli jste měli pocit, že maturita je jedna z nejtěžších věcí, co vás v životě čeká, tak se zhluboka nadechněte – už to bude pořád jen horší a horší.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Je to za vámi! 5 tipů, jak pořádně oslavit maturitu a užít si to