Menu
StudentMag
Studium

Jak zařídit maturák? 5 ingrediencí, které příjemně okoření váš maturitní ples

Redakce

Redakce

30. 1. 2018

Maturitní plesy bývají jedno klišé vedle druhého. Některá se očekávají, některá jsou ohraná a některá je čas nahradit. Těchto 5 věcí můžete pojmout po svém.

Maturitní ples lze pojmout mnoha způsoby. Buď můžete jít ve stopách svých předchůdců a jít na jistotu, nebo společně zorganizovat maturitní ples, na který se jen tak nezapomene. Chce to ale nápad, trochu času a také se konečně na něčem jako třída shodnout. Že není problém? Třeba mezi našimi tipy najdete potřebnou inspiraci.

Moderátor profík nebo amatér?

Zaplatit si profíka a nechat celý večer na něm je snadné jako facka. Jsou ale i jiné možnosti. Co nechat celý večer moderovat bývalého studenta? Vždyť kdo lépe zná prostředí školy i všechny profesory než právě on! Místo klišé vtipů může sázet jednu profesorskou hlášku za druhou, udělat vtip na školní jídelnu a sám zavzpomínat na svá školní léta. Uvidíte, že maturitní ples bude dýchat zcela jinou atmosférou.

Komu svěřit maturitní proslov

Vyberte dva spolužáky, kteří mají velmi dobrý přednes. Zpravidla to bývá holka a kluk, aby byl proslov vyvážený. Pokud ho chcete trochu okořenit, přizvěte třídního vtipálka, který nejde pro ostrý vtip daleko. Může vám místy, ale ne pořád, vstupovat do proslovu a říci nějakou vtipnou poznámku. To se hodí v případě, kdy budete v proslovu hrát na city a vzpomínat na staré dobré časy. Až bude maminka ronit slzu dojetí, tak se vzápětí zasměje od srdce.

Půlnoční překvapení

S blížící se půlnocí a se zvyšujícím se počtem vypitých sektů sice nikdo neočekává, že by vaše půlnoční byla terno. Zkuste ale publikum překvapit a vystřihnout dokonalé číslo, na které se jen tak nezapomene. Vynechte ohraný pánský striptýz a tanec v Boratových plavkách.

Jak vydržet abstinovat? Cestou na bar si vzpomeňte na těchto 5 věcí

Zkuste do půlnoční vnést trochu kreativity, sentimentu, vtipu, případně zapojte publikum. Myslete na to, že vás budou lidé natáčet (a že se pravděpodobně zjevíte druhý den na Youtube), tak ať se potom nemusíte stydět.

maturitní ples

Fotografování

Profesionální fotograf je samozřejmostí. Narozdíl od vás a vašich rodičů má soudnost a umí zachytit ten správný moment. Navíc má tu úžasnou schopnost, díky níž si myslíme, že umí být na více místech současně. Přesto nemusíte nechávat focení zcela v jeho režii. V dnešním světě plném selfies je ani na maturitním plese nevynechávejte.

Stále oblíbenějším prvkem na každém večírku je i foto koutek plný rekvizit. Maturitní ples není výjimkou – určitě na něj nezapomeňte a s výběrem rekvizit si dejte záležet. Může jít o školní pomůcky, vtipné hlášky z lavice, filmové postavy… Fantazii se meze nekladou.

Sháníš fotografa na maturitní ples?

Šerpování

Velká chvíle, kterou nelze podcenit. Během šerpování je zvykem, že moderátor přečte nahlas vaše jméno a tečka. Proč být ale tak formální? Tohle je vašich (minimálně) patnáct vteřin slávy, ať se o vás publikum dozví něco zajímavého! Zachraňovali jste třídě zadek v matice? Nebo jste uměli smazat tabuli nejlíp ze všech? To jsou věci, které by měli během vašeho šerpování rozhodně zaznít a byla by škoda se o ně nepodělit s publikem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak zařídit maturák? 5 ingrediencí, které příjemně okoření váš maturitní ples