Menu
StudentMag
Studium

Jak uspět u zkoušky? Máme 3 tipy, jak zvládnout zkouškové (m)učení

Denisa Stromecká

Denisa Stromecká

27. 8. 2017

Ti šťastnější z nás už ho mají za sebou. Bohužel, je pořád spousta těch, kteří nesou to břemeno. Ano, je řeč o zkouškovém. Zkoušky, zkoušky, zkoušky. Písemné, ústní, whateverjaké. Jsou tady. Jak si s nimi poradit? Máme pro vás pár tipů, na které byste měli před zkouškou myslet.

 Facebook? No more…

Během učení se zbavte všeho, co vás vyrušuje. Kamarádi, virtuální kamarádi a ne-kamarádi. Prostě všechno. Dnes už si tohle všechno můžete zablokovat pomocí aplikace. Jednou z mnoha takových aplikací je Self control for Study, která vám zablokuje stránky po dobu, kterou si určíte.

Učit se, učit se, učit se…?

Ale ruku na srdce, opravdu stačí se „jen naučit“? Určitě už jste se setkali s případy, kdy od zkoušky vyletěla osoba, u které to nikdo nečekal. „Cože? ONA vyletěla? Hm, tak to nemám šanci.“ Poznáváte se? Neházejte flintu do žita. U zkoušky, především u ústní, nestačí jen umět látku, je potřeba, abyste také byli schopni prodat to, co umíte. Mnohdy toho ani nemusí být tolik, kolik si myslíte.

6 důvodů, proč je mnohem lepší si nechat zkoušky až na září

Vata, samá vata

U ústní zkoušky můžete využít styl: vata všude, vatu, tu já mám rád. Abyste rozuměli, vatou se myslí všechny věci, jen ne ty, na které se zkoušející ptá. S tímto stylem mají mnohem více zkušeností pánové. A proto dámy, nebojte se a vyzkoušejte si na chvíli klučičí taktiku Nic neumím, ale okecám to tak, že to nikdo nepozná. Protože, ono to funguje. Samozřejmě, že ne vždycky, ale za pokus to stojí.

U písemné zkoušky už tohle možnost bohužel nemáte. Při testu se budete muset spolehnout na své znalosti a tahák, který jste si stihli večer splácat a ze kterého jste si, jak později zjistíte, zapamatovali víc než ze samotného učení.

Hlavně se nevzdávejte dřív, než na zkoušku vůbec dojdete. Jestli na ní vůbec dojdete. Nikdy nevíte, na jakou otázku se vás zkoušející zeptá. Nikdy nevíte, jaké otázky budou v testu. A proč byste zrovna vy nemohli být těmi, co budou mít víc štěstí než rozumu? Aspoň to zkusit mnohdy stojí za to.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak uspět u zkoušky? Máme 3 tipy, jak zvládnout zkouškové (m)učení