Menu
StudentMag
Angličtina

Jak si najít práci v Anglii? Hledejte nejlépe před začátkem sezóny

Adéla Lišková

Adéla Lišková

1. 6. 2016

Co se týče práce v zahraničí, Velká Británie se tradičně řadí k hrstce neoblíbenějších cílových stanic, a to nejen mezi Čechy. Ať už na Britské ostrovy vyrážíte na brigádu, anebo zde plánujete pracovat na stálo, přečtěte si, jak práci v Anglii najít co nejsnáze.

Práce v zahraničí

Po tom, vyzkoušet si, jaké to je pracovat v zahraničí, touží čím dál více zejména mladých lidí, mezi nimiž najdeme i mnohé studenty. Lákají je zkušenosti, možnost zdokonalení jazyka, ale i zajímavé výdělky, o kterých by si doma mohli nechat jen zdát.

Práce v Anglii

Ať už se to Davidovi Cameronovi líbí nebo ne, Velká Británie je stále ještě součástí společného trhu Evropské unie, který umožňuje volný pohyb pracovních sil. K nejatraktivnějším destinacím zde patří zejména Anglie, kam za prací každoročně míří tisíce lidí nejen z Evropy, aby zde strávili letní prázdniny, anebo třeba i několik let.

Jak najít práci v Anglii

Ať už se do Anglie chystáte na letní brigádu, nebo byste si zde přáli sehnat zaměstnání na delší dobu, máte v podstatě dvě možnosti – buď budete hledat práci přímo až v Anglii, anebo si úvazek zařídíte předem.

Kdy hledat práci v Anglii

Méně nervů vás samozřejmě bude stát druhá možnost. Obecně však platí, že práce se v Anglii nejlépe před začátkem sezóny, tedy na jaře, případně na začátku léta. V tomto období máte velkou šanci sehnat zejména brigády v barech ve větších městech. V zimním období je to pak o trochu složitější. Nicméně pokud hledáte kvalifikované zaměstnání, roční období už nehraje takovou roli.

Hledání práce v Anglii online

K hledání práce v Anglii dopředu využijte tu nejjednodušší cestu – internet. Existuje bezpočet serverů s nabídkami práce v Anglii. Mezi nejznámější patří www.indeed.co.uk, www.reed.co.uk, www.careerjet.co.uk či www.gumtree.com. Některé z nich nabízí i možnost uložení životopisu tak, aby si jej mohli procházet samotní zaměstnavatelé a posílat vám nabídky práce. Než do Anglie vyrazíte, raději si domluvte několik pohovorů, abyste měli něco v záloze.

Kde hledat práci v Anglii na místě

Pokud jste se přeci jen rozhodli pro hledání práce až na místě, značně vám mohou pomoci zdejší pracovní agentury, kterých je zejména ve větších městech požehnaně. Pozor však na podvodné agentury – za zprostředkování práce by po vás neměli chtít žádné peníze (provize dostávají od zaměstnavatelů).

Od pracovních agentur ovšem nečekejte zázraky, bývají velmi vytížené. Po registraci se tedy snažte ještě raději sami – obcházejte zaměstnavatele se životopisem, sledujte místní tisk a vývěsky. Pokud máte nějaké známé, kteří v Anglii už pracovali, vyplatí se sehnat si kontakty.

Ohodnoťte tento článek:
1
Právě čtete

Jak si najít práci v Anglii? Hledejte nejlépe před začátkem sezóny