Menu
StudentMag
Studium

Jak se učit o prázdninách? Máme 4 tipy pro ty, kteří budou zářit v září

Denisa Stromecká

Denisa Stromecká

4. 8. 2014

Občas všechno neklape tak, jak si představujeme. Může se tak stát, že se nám semestr prodlouží až do září. Pokud se to přihodilo právě vám, nezoufejte. Učit se o prázdninách sice není nic příjemného, ale s trochou sebezapření se to dá překousnout. My vám přinášíme 4 rady, jak učení zvládnout.

1. Nespěchejte

Prázdniny. To je zasloužené volno. A zaslouží si ho i ti, kterým se semestr protahuje až do září. Proto na sebe nebuďte přísní. Využijte volna jak je vám po chuti a nestresujte se učením, které na vás ještě čeká. A pokud nevíte co s časem, můžete se u nás nechat inspirovat.

2. Udělejte si pořádek v materiálech

Začněte zvolna. Než se s plným nadšením, které v sobě dusíte celé prázdniny, vrhnete na samotné učení, udělejte si v něm pořádek. Nezatížíte tak svůj mozek příliš rychle, a navíc získáte den nebo dva dalšího volna.

Poté si dejte do kupy všechny potřebné materiály a udělejte si v nich přehled tak, aby se vám z nich dobře učilo. Vyhnete se tak otravnému zjištění, že vám zase něco chybí.

3. Pevný termín

To, kolik času na učení potřebujete, víte jenom vy. Stanovte si proto pevný termín, ve kterém se budete učit. Tento čas plně věnujte učení. Budete potřebovat hodě silnou vůli, ale věřte, že po dokončení zkoušky se dostaví pocit zadostiučinění a satisfakce.

4. Zbavte se rozptylovačů

Váš den D je tady, termín nastal. Teď začne nejdůležitější a také ta nejtěžší část mise. Zbavit se všech rozptylovačů, rušičů, myšlenek na těch tisíc aktivit, co byste dělali raději. Právě v tuto chvíli oceníte výše zmíněné přípravy.

Zavřete se v pokoji a odstraňte z vašeho dohledu všechny mobily, počítače, tablety. Teď je ten správný čas se na to vrhnout.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak se učit o prázdninách? Máme 4 tipy pro ty, kteří budou zářit v září