Menu
StudentMag
Angličtina

Jak se učit angličtinu v této době?

A umíte anglicky? Otázka, kterou dnes pravidelně slýcháme na pracovních pohovorech. Z cizího jazyka se stala samozřejmost a očekává se, že ovládáme alespoň základy, respektive že se v angličtině dorozumíme. I když se jí ve školách přikládá velká pozornost, najdou se mezi námi generace, které cizí jazyk neměly na denním pořádku. A také se mezi námi najdou ti, kteří si chtějí svou znalost ještě trochu vylepšit. Ať už patříte do té či oné skupiny, prozradíme vám, jak se učit angličtinu v této době.

Začněte on-line kurzem

V současné době, kdy všude panují přísná hygienická opatření není tak snadné zahájit výuku angličtiny. Tedy alespoň si to řada z nás myslí. Běžná návštěva výukových hodin není možná, naštěstí existují on-line kurzy, díky nimž si lze osvojit základy cizího jazyka i z pohodlí domova. Dokonce se nemusíme zvednout z pohovky či postele.

Angličtina online se vybírá podle naší úrovně angličtiny. Tu si ozkoušíme díky rozřazovacím testům, jež jsou dostupné bezplatně k vyplnění na internetu. V rámci testu se odpovídá na otázky, sestavují se anglické věty či se doplňují slovíčka a slovní spojení. Doporučujeme nepoužívat žádné slovníky ani jiné pomocníky. Úkolem je přece zjistit, jak na tom s cizím jazykem vlastně jsme. Po získání výsledku pak nebude tak těžké si ten pravý kurz pro nás vybrat.

Když film, tak v původním znění s titulky

Pokud si chcete své znalosti anglického jazyka spíše zlepšit nebo upevnit, pomoct vám mohou filmy. Když nebude počasí přát či když budete mít večer volnou chvilku, pusťte si oblíbený filmový snímek v původním znění s titulky. Pomáhá to víc, než si myslíte.

Velmi často se doporučuje pustit si oblíbený film, který znáte doslova nazpaměť. Takové filmy si totiž můžete pustit nejen v původním znění, ale také s anglickými titulky. Budete tak angličtinu vnímat vícero smysly, což je důležité. Zapojí se nejen sluch, ale i zrak a často i vaše mysl. Jelikož repliky z filmů znáte a víte, jaká scéna přijde, budete mít tendenci ji dopředu přeložit. No není to báječné?

Čtěte v angličtině

Co vám může s výukou cizího jazyka také pomoct, je čtení v angličtině. Vezměte si do rukou oblíbenou knížku nebo časopis v anglickém vydání, mějte u sebe slovník a tužku a pusťte se do čtení. Neznámá slovíčka si přeložte, nadepište a pokračujte dál ve čtení.

Pokud vás papírové knihy nebaví, zkuste to s těmi virtuálními. Existují aplikace, které v sobě mají ukrytou řadu knižních výtisků v cizím jazyce a které vám neznámá slovíčka ihned přeloží. Výuka angličtiny je rázem velká zábava!

Stáhněte si výukové aplikace

Angličtina online zdarma pro samouky – běžné slovní spojení zadávané do strýčka Googlu. Po vyhledání dotazu vám kromě on-line kurzů vyjedou také mobilní aplikace, které si jen stačí stáhnout do vašeho telefonu. Jejich používání je bezplatné, často je jejich fungování podmíněno jen internetovým připojením. Ovšem tím je dnes vybaven snad každý.

Většina mobilních aplikací provádí člověka od naprostých základů k pokročilým frázím. Oživíte si svou slovní zásobu, naučíte se správně skládat věty a díky nutnosti některá slovní spojení vyslovovat si zlepšíte i své konzervační dovednosti.

Až budete moct, jeďte do zahraničí

I když se dnes dá cestovat pouze prstem po mapě, brzy se očekává změna. Proto na chvíli, kdy nám zahraniční státy otevřou své brány buďte připraveni. V zahraničí se totiž cizí jazyk naučíte nejlépe, a to nemusíte jezdit do anglicky mluvících zemí. Ať už pojedete jen na Slovensko, do Maďarska nebo do Itálie, držte se pravidla – v Evropě mluvte anglicky. V zahraničí jsou na cizince zvyklí stejně jako u nás, proto se vždy dočkáte cizojazyčné odpovědi.

Ohodnoťte tento článek:
4
Právě čtete

Jak se učit angličtinu v této době?