Menu
StudentMag
Příprava k maturitě 2022

Jak se obléct k maturitě? Pánové, tenisky nechte na pomaturitní večírek

Redakce

Redakce

20. 5. 2013

Říká se, že šaty dělají člověka. Něco na tom opravdu bude. Vzhled a oblečení jsou tím prvním, co maturitní komise uvidí. Váš oděv by neměl hodnocení ovlivnit, ale první dojem je první dojem. Důležité je, abyste se v oblečení cítili dobře.

Nejobvyklejším a nejlepším oděvem pro pány je klasický oblek. Košile, kravata, sako, kalhoty. Dejte si pozor na to, aby vám kravata ladila s košilí. Dbejte nejen na sladění barev, ale i na vzory. Když si obléknete kostkovanou košili, určitě si k ní neberte proužkovanou kravatu.

Zapomeňte na rifle! K maturitě nikdy nechoďte v džínách, i kdyby byli vaši učitelé sebevětší „pohodáři“.

Nevybírejte si ani kravaty se smajlíky či s jinými obrázky. Pamatujte si, že v jednoduchosti je krása. Nezapomeňte si kravatu hezky uvázat. Návod, jak udělat pěkný uzel, vám určitě prozradí děda nebo táta. Pokud ne, je tu také YouTube.

Další chybou, již pánové dělají, je, že si košili nezastrčí do kalhot. Teď vám to může připadat jako vtip, ale věřte, že i tohle se stává. I taková drobnost může velmi snadno zkazit první dojem.

Pod sako si oblékněte košili s krátkým rukávem. Potítko nemá svůj název jen tak náhodou.

Tenisky jsou u maturity tabu

Dejte si pozor na boty. K obleku si neberte tenisky ani sandále! Společenské boty jsou to pravé ořechové. Než půjdete do místnosti, kde se zkouší, ujistěte se, že jste po cestě do školy nešlápli do bláta nebo něčeho jiného.

Nezapomeňte si vzít černé ponožky. Když už jste si dali práci s výběrem obleku, nepokažte svůj outfit takovou maličkostí.

Pokud si v tomto „společenském stylu oblékání“ nelibujete a nejste si jistí, jestli jste vybrali správně, poproste o radu mamku, přítelkyni či spolužačku. Určitě vám rády poradí.

Pohodlí nade vše, dnes má ale navrch elegance

Nejdůležitější je, abyste se cítili pohodlně. Nic vás nesmí škrtit, škrábat nebo táhnout. Pokud se v obleku necítíte dobře a nikdy ho nenosíte, zkuste se do něj pár dní před zkouškou několikrát obléci a vydržet v něm. Na samotné zkoušce si nebudete připadat nepřirozeně.

V minulém maturitním speciálu jsme přinesli tipy na dámský maturitní outfit.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Jak se obléct k maturitě? Pánové, tenisky nechte na pomaturitní večírek