Menu
StudentMag
Cizí jazyk

Jak se naučit chorvatsky snadno a on-line. Zvládněte to raz dva

Klára Hyláková

Klára Hyláková

10. 8. 2018

Je Chorvatsko už vaším druhým domovem a chcete se naučit i místní jazyk? Podívejte se, jaké máte možnosti.

Chorvatština je jazyk ze slovanské rodiny a pro Čechy je tedy Chorvatům poměrně snadné porozumět a nějakým způsobem se domluvit. Pokud se ovšem chcete naučit naprosto plynule chorvatsky, existuje hned několik způsobů, jak si tento jazyk osvojit.

Online jazykové kurzy

Na internetu je možno objednat a zakoupit hned několik online jazykových kurzů, které vás výukou chorvatštiny provedou. Ty můžete objednávat jako aplikaci ke stažení nebo jako CD. Nás zaujal například tento výukový program.

Pokud si chcete nejdříve ověřit, zda by vás chorvatština oslovila a snadno se vám studovala, můžete si najít stránky, na kterých se naučíte často používané fráze nebo základní slovníček. Těch je v češtině hned několik, podívejte se třeba sem.

7 ostrovů v Chorvatsku, které neoslní velikostí, ale krásou určitě

Učebnice chorvatštiny

Chorvatštinou se můžete naučit i klasicky s učebnicí. Výhodou je, že jsou vždy sestavovány pedagogy, kteří se na vzdělávání specializují. Lekce na sebe tedy dobře navazují, logicky do sebe zapadají a měly by vám poskytnout základní znalosti.

Učebnici můžete sehnat ve větším knihkupectví nebo také online.

10 oblíbených míst v krásném Chorvatsku. Kam vyrazit na výlet?

Zahraniční zdroje

Pokud už dobře ovládáte angličtinu, zkuste zapátrat i v zahraničních zdrojích. Právě v anglickém jazyce existuje o mnoho více materiálů, které by vám se studiem chorvatštiny mohly výrazně pomoci.

Jednou možností je opět řada online kurzů. Těch jsme našli hned několik, například zde, potom také na této stránce a nebo také na tady.

Pokud vlastníte smartphone, můžete si rozhodně také stáhnout aplikaci, zkusit můžete například tuto.

V neposlední řadě si pak také můžete pustit různá videa na YouTube, která se na vyučování chorvatštiny zaměřují. Výhodou je, že uslyšíte jazyk v reálném použití a vizuální vjemy pro vás budou o něco zábavnější, než jen texty.

Využívejte jazyk v praxi

Chorvatsko je snad nejoblíbenější turistickou destinací všech Čechů. Proto neváhejte a využijte vaše dosavadní znalosti chorvatštiny v praxi. A pokud vám Chorvatsko učarovalo tak, že jste ochotní se tam přestěhovat, neexistuje pro trénování jazyka lepší způsob. Právě pobyt v daném prostředí je pro vybroušení znalostí nejideálnější.

Jak jste na tom vy – držíte se při komunikaci s Chorvaty češtiny nebo se snažíte osvojit aspoň minimální znalost chorvatštiny?

Ohodnoťte tento článek:
3,6
Právě čtete

Jak se naučit chorvatsky snadno a on-line. Zvládněte to raz dva