Menu
StudentMag
Angličtina

Jak se naučit a procvičit si angličtinu netradičně? Přinášíme 4 tipy

Denisa Stromecká

Denisa Stromecká

3. 3. 2014

Mluvit anglicky je dnes v podstatě nezbytností. Stále v angličtině tápete a chcete se v ní zdokonalit? Ale nebaví vás nudné učebnice? My vám přinášíme pár tipů, jak si učení zpříjemnit.

Postcrossing

V dnešní době internetu už nejsou pohlednice a dopisy úplně běžnou praxí, ale rozhodně bychom na ně neměli zapomínat. Na stránce Postcrossingu se schází spousta lidí z celého světa a navzájem si posílají pohlednice, popřípadě dopisy. Nejen, že si tímto způsobem procvičíte svoji angličtinu, ale můžete pomocí pohledů procestovat svět.

Ubytování zdarma nebo cizinec v bytě

Pokud vás neuspokojuje pouze cestování pomocí obrázků, máte samozřejmě možnost vycestovat. Dostat se do cizí země dnes není problém. Jedinou překážkou jsou většinou pro studenty finance.

Zadarmo bohužel ani kuře nehrabe, ale máte možnost svůj rozpočet snížit alespoň o ubytování. Stačí se jen zaregistrovat. Poté si můžete vybírat mezi lidmi nabízejícími ubytování. Komunit, které nabízejí ubytování zdarma je více, za všechny si uveďme Couchsurfing nebo Hospitality Club. A pokud se vám zatím nikam nechce, můžete ubytování nabízet vy. Můžete se tak učit jazyk a poznávat nové kultury z pohodlí domova.

Studium na míru

Pokud studujete, je tu Erasmus. Zde jsou ale možnosti omezené a ne vždy je tu příležitost jít studovat přímo váš obor. Jestli tedy chcete jet studovat do jiné země a přímo obor, který vás zajímá, sledujte stránku Students go abroad. Tady si můžete najít studium podle svých představ.

Podcast

Podcast není žádnou novinkou, ale pořád je spousta lidí, které o něm nic neví. Jedná se o poslechová cvičení, která si můžete nahrát napíklad. do svého telefonu. Poslouchat jej tak můžete při cestě do školy nebo do práce. Podcastu na procvičení angličtiny existuje spousta a jsou rozděleny podle úrovně angličtiny. Jako příklad si můžeme uvést 6 minutes of english od BBC. Krátké nahrávky od BBC, ke kterým si můžete stáhnout i psanou verzi v pdf formátu.

Podcastu existuje řada a nezaměřují se jen na anglický jazyk. Najít mezi nimi můžete spoustu seminářů nebo motivačních proslovů.

Ohodnoťte tento článek:
4
Právě čtete

Jak se naučit a procvičit si angličtinu netradičně? Přinášíme 4 tipy