Menu
StudentMag
Jak se dostat na vysokou školu

Jak se dostat na ČVUT. Využijte přípravné kurzy a dny otevřených dveří

Klára Hyláková

Klára Hyláková

7. 1. 2017

Jedna z největších vysokých škol v Evropě a také nejlepší technická univerzita na území ČR každý rok přijímá tisíce studentů. A jak se na ČVUT dostat a uspět?

ČVUT, celým jménem České vysoké učení technické, je prestižní vysokou školou, které svou působnost zahájilo již v roce 1707 v Praze. V současné chvíli má již osm fakult a ročně jej navštěvuje na 21 000 studentů.  V letošním akademickém roce si mohli studenti vybírat hned z 442 studijních oborů.

Fakulty, instituty a ústavy ČVUT

Všech osm fakult ČVUT se zaměřuje na technické obory a naleznete zde celou škálu zajímavých oborů. Ať vás bude zajímat architektura, letectví nebo biomedicínské inženýrství, rozhodně si zde vyberete. A jaké fakulty konkrétně zde jsou?

  • Fakulta strojní
  • Fakulta stavební
  • Fakulta elektrotechnická
  • Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská
  • Fakulta architektury
  • Fakulta dopravní
  • Fakulta biomedicínského inženýrství
  • Fakulta informačních technologií

K osmi fakultám pak patří celá řada dalších institutů nebo vysokoškolských ústavů, mezi nimi například: Masarykův ústav vyšších studiíí, Kloknerův ústav, Univerzitní centrum energeticky efektivních budov, Český institut informatiky, robotiky, kybernetiky a Ústav tělesné výchovy a sportu.

Stejně tak budete po celou dobu studia moci využívat další služby v rámci ČVUT, jako jsou experimentální ústavy, informační a výpočetní centra, moderní knihovny a v neposlední řadě také studentské spolky.

Kde studovat jadernou fyziku. Co nabízí Česká republika?

Přípravné kurzy

Hned 6 fakult ČVUT pořádá své vlastní přípravné kurzy, pomocí kterých budete moci zvýšit své šance na přijetí. Tyto kurzy se pak zaměřují především na doplňující vzdělání v oblasti matematiky, fyziky a deskriptivní geometrie. Na jejich přehled se podívejte zde.

Den otevřených dveří a přihlášky na ČVUT

Každá fakulta má také svůj DOD, tedy Den otevřených dveří. Tyto dny jsou velmi užitečné a rozhodně doporučujeme se těchto akcí věnovaným vašim oborům zúčastnit. Získáte cenné informace a možná také různé rady a tipy od vašich potenciálních spolužáků, přednášejících a vedoucích kateder.

Řada DOD proběhla již v listopadu, v roce 2017 se ovšem uskuteční ještě další, únorové termíny. Na konkrétní data se podívejte zde.

Přihlášky se již několik let podávají přes online přihlašovací aplikaci, ve kterém svou žádost můžete hromadně evidovat a web vás dále provede dalším postupem přihlašování na VŠ. Elektronický systém pak najdete tady.

Přijímací řízení

Přijímací řízení na ČVUT se odvíjí od řádu, který je zákonně ustanoven. Základní požadavky jsou podání a zaplacení přihlášky, splnění maturitní zkoušky a splnění podmínek přijímacího řízení. Každý obor pak již přijímací řízení stanovuje rozdílně dle svých požadavků.

Jaké jsou požadavky ke konkrétním studijním programům se pak podívejte na web ČVUT.

Jaký je váš vysněný obor a co děláte za přípravu právě vy?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak se dostat na ČVUT. Využijte přípravné kurzy a dny otevřených dveří