Menu
StudentMag
Studium

Jak přežít školu? Vybrali jsme 5 tipů, díky nimž nepropadnete nudě

Redakce

Redakce

24. 3. 2018

Škola může být někdy pěkně nudná nebo náročná. Každý z nás zná tu situaci, kdy má dojem, že do pěti minut jistojistě usne, pokud nezazvoní. S nadějným pohledem sledujeme hodiny a s pohledem zklamaným zjišťujeme, že uplynulo jen pět minut od začátku hodiny. Navíc se blíží jaro a vidět z okna učebny modrou oblohu a na ní slunce může být značně deprimující. Podívejte se na pět tipů, jak proti depresi ve škole bojovat. Vyhlaste válku nudě!

1. Využijte čas

Nudné hodiny se dají využít k produktivní činnosti. Například můžete číst povinnou četbu, případně vypracovat úkol na jiný předmět. Nebo si naplánujte program na odpoledne či víkend. Zkrátka zaměstnejte se nějakou pro vás prospěšnou činností, ať se vám vyhne potřeba spánku.

2. Nadopujte se sladkým

Školu mnohem lépe přežijete s čokoládou v tašce. Až vám bude nejhůř, neváhejte ji rozbalit a dopřát si tak důležitý doping, který vám zlepší náladu, a dokonce vás i cukry lehce nabudí. Případně nepijte jen čistou vodu, ale sáhněte po ovocném džusu, šťávě nebo si kupte kolu. Každopádně podpořte svůj organismus jakýmkoli způsobem.

3. Škola hrou

Za tímto heslem se neskrývá Komenský, nýbrž hry, které lze hrát v hodině, aniž by si toho někdo všiml. Základem je používat při tom papír a tužku, mobil odložte, ať nepoutáte pozornost. Potřebujete k tomu akorát svého spolusedícího. Navrhuji klasické piškvorky. Při opravdu nezábavné hodině si můžete zahrát lodě. Ty dokonale odpoutají vaší pozornost od (jistě) nezajímavého výkladu.

4. Hurá, přestávka!

O přestávce nezůstávejte sedět na místě. Jinak vážně hrozí, že příští hodinu usnete. Přinejmenším se projděte po třídě a popovídejte si s kamarády. Jestli se přesouváte z učebny do učebny, tím líp. Alespoň se vám rozproudí krev, nadýcháte se čerstvého vzduchu na chodbě a opustíte vydýchaný skleník.

Stop nudě ve škole. Přečtěte si 7 důvodů, proč být na seminářích aktivní

5. Jak udržet pozornost?

Někdy přijde předmět, kdy si zápisky dělat musíte. Při něm byste se měli snažit udržet pozornost. Nejlepší je se ničím nerozptylovat: mobil schovat do tašky, poslouchat výklad a třídit si v duchu informace, které si zapíšete. Určitě není třeba psát si každé slovo, takže když o tom začnete přemýšlet, soustředíte se a pozornost udržíte. Po této naprosto vyčerpávající aktivitě tužku zahoďte a odpočiňte si. Abyste přežili další hodinu!

Ohodnoťte tento článek:
2,8
Právě čtete

Jak přežít školu? Vybrali jsme 5 tipů, díky nimž nepropadnete nudě