Menu
StudentMag
Studentské finance

Investoři vyberou podnikatelský nápad roku. Do uzávěrky zbývá 5 dní

Martin Ulbrich

Martin Ulbrich

5. 5. 2015

Studenti a začínající podnikatelé již poosmé změří síly v soutěži Vodafone Nápad roku. Na autory nejlepších projektů čekají ceny v hodnotě přes milion korun nebo pobyt v americkém Silicon Valley.

Cílem soutěže je zviditelnit inovativní projekty a zprostředkovat jejich autorům zpětnou vazbu od zkušených byznysmenů. Právě zpětná vazba a mentoring podle zakladatele Martina Kešnera mladým podnikatelům chybí.

„Z našich průzkumů vyplývá, že mezi hlavní důvody ukončení mladých podnikatelských projektů patří především nedostatečně zpracovaný nebo zcela chybějící finanční plán, nesprávné nastavení příjmového modelu či nedostatek zkušeností,“ uvedl pro StudentMag.cz.

Přihlásit se a vyhrát může kdokoliv

Autoři deseti finálových návrhů si rozdělí ceny v celkové hodnotě přes jeden milion korun. Každý soutěžící má také možnost získat investici až do výše 10 milionů a mentoring od zkušených podnikatelů a investorů. Jako speciální cenu poroty nabídnou organizátoři pobyt v americkém Silicon Valley a účast na technologické konferenci v San Franciscu.

Zúčastnit se může každý, kdo má připravený návrh podnikatelského projektu. Do soutěže budou zařazeny i projekty, které jsou ve fázi realizace méně než dva roky.

Dvě ze tří kategorií patří studentům

Své nápady mohou zájemci přihlašovat do neděle 10. května prostřednictvím formuláře na webových stránkách www.napadroku.cz. Projekty bude hodnotit odborná porota složená z úspěšných podnikatelů a investorů, ale také manažerů nebo zástupců médií.

5 důvodů, proč začít podnikat už na VŠ. Neúspěch nebude tolik bolet

Kromě originality se posuzuje proveditelnost projektů, možnost jejich dalšího růstu, kvalita zpracování a osobnost podnikatele. Slavnostní vyhlášení proběhne 10. června v pražském coworkingovém centru Node5.

Dvě ze tří soutěžních kategorií jsou věnovány studentským projektům. Soutěž tak zároveň představuje příležitost pro podnikavé studenty, kteří neuspěli v soutěži Social Impact Award, nebo propásli její dubnovou uzávěrku.

Loňský vítěz zpřístupnil smartphone zrakově postiženým

Soutěž Vodafone Nápad roku organizuje společnost Podpora rozvoje podnikání s.r.o. Titulárním partnerem je mobilní operátor Vodafone, hlavními partnery pak J&T Banka, Coolpad a farmaceutická společnost MSD.

Loňským nápadem roku se stal projekt BlindShell, který zpřístupnil zrakově postiženým uživatelům dotykové telefony se systémem Android.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Investoři vyberou podnikatelský nápad roku. Do uzávěrky zbývá 5 dní