×
StudentMag

5 důvodů, proč začít podnikat už na VŠ. Neúspěch nebude tolik bolet

FOTO: Telefon
Ilustrační foto. Zdroj: sxc.hu

Fastfoody, letáky, call centra. Typické studentské brigády vás nelákají, ale nedaří se vám sehnat si práci v oboru? S trochou odvahy si můžete vytvořit své vysněné pracovní místo sami. Možná, že je na založení vlastního podniku nejlepší chvíle právě na vysoké škole.

1. Nepovedený start-up vás neohrozí na životě

Většina z nás zřejmě na vysoké škole zažívá poslední chvíle života, kdy si ještě na svou existenci nemusíme vydělávat úplně sami. Rodí-li se vám v hlavě dobrý nápad, využijte toho, že zatím neživíte sebe ani svou budoucí rodinu, a vyzkoušejte, jestli by na dobrého nápadu nemohl vyrůst dobrý podnik.

Pokud se svým start-upem neuspějete dnes, zas tak nic hrozného se nestane. Najdete ale odvahu pustit se na tenký led třeba za deset let? Odejdete z práce, abyste se mohli naplno věnovat jakémusi nejistému podniku? Najednou se opravu zdá, že nejlepší čas na podnikání je na vysoké škole.

2. Nasbíráte zkušenosti

Začátky vypadají děsivě, zvlášť jedná-li se o začátek podnikání. O čem ale celá studentská léta jsou? Přece o tom, abychom se něco naučili, vyzkoušeli, co se dá, a osahali si život. K tomu nějaký start-up (a případný fail zrovna tak) patří.

3. Máte zajištěný marketing zdarma

Studenti mluví, studenti píší, sdílejí a předávají. Je pravda, že i pomlouvají, ale i špatná reklama je reklama. Začnete-li podnikat už na škole, máte jistotu, že vaši spolužáci se o vašem snažení zcela nezištně zmíní před kamarády, rodinou a známými. Tím vám bezděčně zajistí skvělý marketing.

4. Správná chvíle nepřijde nikdy

Myslíte si, že se jednoho dne probudíte a budete vědět, že právě dnešek je ten pravý den na to trochu si zapodnikat? Asi těžko. Pokud se do toho opravdu chcete pustit, udělejte to hned a nečekejte, až budeme mít víc času, víc energie, víc peněz… Ideální podmínky nenastanou nikdy.

5. Mladý mozek víc dokáže

Podívejte se na to takhle – jste mladí, plní energie a sršíte nápady. Navíc jste ve věku kdy se vyznáte v moderních technologiích a víte, jakými všemi způsoby můžete svůj produkt propagovat. V průběhu let o tuto výhodu spousta z nás, přirozeně, přijde.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


1 Komentář 5 důvodů, proč začít podnikat už na VŠ. Neúspěch nebude tolik bolet

  1. Začít podnikat při studiu je opravdu to nejlepší, co člověk může udělat. Především díky výdajovým paušálům (velice jednoduchá administrativa) a tomu, že nemusíte platit minimální zálohy na zdravotní a sociální pojištění.

    Když to zkusit, tak při studiu, pak už se to zkouší daleko hůře – člověk už má potřebu stálého příjmu, a tak již podobné zkoušky mohou být problematické.

    Dobré informace o začátcích podnikání jsou zde a zde

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..