Menu
StudentMag
Studentské finance

5 důvodů, proč začít podnikat už na VŠ. Neúspěch nebude tolik bolet

Vendula Pazderová

Vendula Pazderová

16. 4. 2014

Fastfoody, letáky, call centra. Typické studentské brigády vás nelákají, ale nedaří se vám sehnat si práci v oboru? S trochou odvahy si můžete vytvořit své vysněné pracovní místo sami. Možná, že je na založení vlastního podniku nejlepší chvíle právě na vysoké škole.

1. Nepovedený start-up vás neohrozí na životě

Většina z nás zřejmě na vysoké škole zažívá poslední chvíle života, kdy si ještě na svou existenci nemusíme vydělávat úplně sami. Rodí-li se vám v hlavě dobrý nápad, využijte toho, že zatím neživíte sebe ani svou budoucí rodinu, a vyzkoušejte, jestli by na dobrého nápadu nemohl vyrůst dobrý podnik.

Pokud se svým start-upem neuspějete dnes, zas tak nic hrozného se nestane. Najdete ale odvahu pustit se na tenký led třeba za deset let? Odejdete z práce, abyste se mohli naplno věnovat jakémusi nejistému podniku? Najednou se opravu zdá, že nejlepší čas na podnikání je na vysoké škole.

2. Nasbíráte zkušenosti

Začátky vypadají děsivě, zvlášť jedná-li se o začátek podnikání. O čem ale celá studentská léta jsou? Přece o tom, abychom se něco naučili, vyzkoušeli, co se dá, a osahali si život. K tomu nějaký start-up (a případný fail zrovna tak) patří.

3. Máte zajištěný marketing zdarma

Studenti mluví, studenti píší, sdílejí a předávají. Je pravda, že i pomlouvají, ale i špatná reklama je reklama. Začnete-li podnikat už na škole, máte jistotu, že vaši spolužáci se o vašem snažení zcela nezištně zmíní před kamarády, rodinou a známými. Tím vám bezděčně zajistí skvělý marketing.

4. Správná chvíle nepřijde nikdy

Myslíte si, že se jednoho dne probudíte a budete vědět, že právě dnešek je ten pravý den na to trochu si zapodnikat? Asi těžko. Pokud se do toho opravdu chcete pustit, udělejte to hned a nečekejte, až budeme mít víc času, víc energie, víc peněz… Ideální podmínky nenastanou nikdy.

5. Mladý mozek víc dokáže

Podívejte se na to takhle – jste mladí, plní energie a sršíte nápady. Navíc jste ve věku kdy se vyznáte v moderních technologiích a víte, jakými všemi způsoby můžete svůj produkt propagovat. V průběhu let o tuto výhodu spousta z nás, přirozeně, přijde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 důvodů, proč začít podnikat už na VŠ. Neúspěch nebude tolik bolet