Menu
StudentMag
Studium

I v létě můžete poslat přihlášku na vysokou

Redakce

Redakce

27. 7. 2017

Stále máte čas rozmyslet si, jakým směrem se budete ubírat do budoucna. Mnoho absolventů středních škol či vyšších odborných škol stojí před nelehkým rozhodnutím. Nastoupit do zaměstnání, stát se finančně nezávislými a získat praxi, anebo pokračovat ve studiu na vysoké škole s tím, že budou muset být stále závislí na rodičích, příp. své studium financovat s pomocí studentského úvěru. Tak tomu ale být nemusí!

Zaměřte se na studium, praxi i zaměstnání zároveň

Existují totiž vybrané vysoké školy, které se u svých studentů zaměřují zejména na získání potřebné praxe. Dokonce přímo spolupracují na výzkumných projektech s významnými mezinárodními společnostmi jako např. Cisco nebo Oracle. Úspěšné nadnárodní podniky totiž u svých uchazečů, kromě titulu, preferují také získané manažerské dovednosti. Je tomu tak především u oborů právo, podnikání a aplikovaná informatika. Tyto obory patří v současnosti k jednoznačně nejžádanějším a zároveň nejméně absolventsky saturovaným v rámci trhu práce.

Aplikovaná informatika

Dlouhodobý nedostatek kvalitních odborníků v oblasti IT technologií je problémem, se kterým se potýkají všechny velké firmy, banky či investiční společnosti. Ačkoli firmy disponují nejmodernějším softwarem, odborníků, kteří by s ním dovedli efektivně pracovat, je minimum. Čím dál více se zvyšuje potřeba kvalifikovaných odborníků, kteří dokáží IT technologie nejen vytvářet, ale i využívat.

Podnikání a management

Pokud si zatím nejste jisti, zda zasvětíte svůj život velké mezinárodní firmě či se rozhodnete pro vlastní podnikání, sázka na jistotu jsou obory zaměřené na podnikání. Ty většinou nabízejí možnost získání teoretických znalostí a dovedností v oblastech souvisejících s vaším odborným zaměřením. Po jejich absolvování budete schopni řídit vlastní firmu stejně dobře jako zastávat manažerskou pozici ve významné mezinárodní firmě. Záleží jen na vás, pro co se rozhodnete.

Právo

Dalším zajímavým oborem, který vám otevírá dveře prakticky kamkoli, je samozřejmě právo, ať už se rozhodnete pro studium práva v podnikání, anebo si zajistíte kariéru ve státní správě po absolvování studia práva ve veřejné správě.

Zaměstnavatelé jednoznačně preferují uchazeče, kteří prokáží jak teoretické, ale především nenahraditelné praktické dovednosti, které veřejné vysoké školy v takové míře nabídnout nedokáží. Některé vysoké školy vycházejí vstříc potřebě studentů pracovat během studia na plný úvazek a nabízejí kromě kombinovaného a měsíčního studia také tzv. zrychlenou formu bakalářského studia, kdy lze získat titul Bc. již po 1,5 roce studia. Samozřejmě za předpokladu zvládnutí všech studijních povinností.

Nepropásněte šanci se ještě letos přihlásit na vysokou

Pokud to se svojí budoucností myslíte opravdu vážně, je nejvyšší čas začít se poohlížet po vysoké škole, která nabízí kromě studia nejaktuálnějších teoretických přístupů v oboru práva, podnikání či aplikované informatiky, současně také praxi, kterou lze získat participací na výzkumných projektech velkých mezinárodních společností.

Titul, ani praxi vám už v životě nikdo nevezme a rozhodnutí, jakým směrem se do budoucna budete chtít vydat, můžete s klidem odložit na později, až si budete jisti. Pokud totiž vystudujete právo, podnikání či aplikovanou informatiku, máte dveře otevřené prakticky kamkoli!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

I v létě můžete poslat přihlášku na vysokou