Menu
StudentMag
Kariéra pro studenty

Career Days 2012 v Praze opět představí nabídky práce pro absolventy

Martin Peška

Martin Peška

26. 2. 2012

V pražském hotelu Dorint Don Giovanni Prague se ve čtvrtek 1. a v pátek 2. března uskuteční jubilejní dvacátý ročník setkání studentů a zaměstnavatelů s názvem Career Days. Letos se představí 24 zaměstnavatelů.

Pojišťovny, bankovní společnosti, energetické firmy či mobilní operátoři a další firmy nabídnou na Career Days možnost uplatnění absolventům vysokých škol. Většinou studenti závěrečných ročníků vysokoškolského studia se zde přímo setkávají s představiteli společností a mohou se hned na místě domluvit na spolupráci.

Informace k setkání:
Účastníci: 24 společností.
Datum: čtvrtek 1. a pátek 2. března.
Místo: Hotel Dorint Don Giovanni Prague (Vinohradská 157a, Praha).
Vstupné: jednotné na oba dva dny 50 korun.

Career Days si každoročně kladou za cíl pomoci studentům v jejich profesním rozvoji. „Ať už to znamená seznámení se s požadavky jednotlivých společností, absolvování tréninků či pohovorů nanečisto, získání přehledu na trhu práce či přímo nalezení zajímavého zaměstnání,“ dodávají zástupci pořádající studentské organizace AIESEC.

Vedle subjektů jako jsou ČSOB, ČEZ, Agrofert, L´Oréal či Nestlé Česko se na Career Days ukáží také zástupci společnosti Telefónica, která u nás působí pod komerční značkou O2. „Připravili jsme si pro vás zajímavá témata setkání, např. uplatnění studentů v Telefónice, jak udělat ten správný dojem, základy mediálního tréninku a mnoho dalších,“ lákají zástupci společnosti na Career Days svým webem chcidoo2.cz.

Kromě setkání se zástupci firem nabízí Career Days také možnost tzv. tréninků, jejichž počet byl pro letošní ročník navýšen. „Budou jim vyhrazeny hned tři místnosti v třetím patře hotelu Dorint. Registrovat se na ně budete moci s dostatečným předstihem, čímž si zajistíte účast na těch, které vás opravdu zajímají a jsou důležité pro váš osobní či profesní rozvoj,“ uvádí pořadatelé.

Letos poprvé je součástí programu také konference, která se má věnovat třem hlavním tématům: budoucnosti českého školství, co dělat, když po dokončení vysoké školy nemůžete sehnat práci nebo byste za prací chtěli vyjet do zahraničí, ale také dojde na představení významných osobností české podnikatelské sféry, které promluví o tom, co bylo klíčem k jejich úspěchu.

Career Days se letos uskuteční už po dvacáté v historii. První ročník Career Days se uskutečnil v roce 1993 v prostorách Policejní akademie v Praze jako klasický stánkový veletrh. „V té době se odehrával pouze na lokální úrovni a zúčastnilo se ho přes šest set studentů a absolventů, vystavovalo zde 26 firem,“ vzpomínají organizátoři. Největšího zájmu studentů i firem se Career Days těšily v roce 2008, kdy se jich v hotelu Diplomat účastnilo 41 společností a 1721 studentů.

Více informací o Career Days 2012 a registrace na www.careerdays.cz.

Co je o AIESEC?

AIESEC je největší studenty řízená organizace na světě. Ve více než 100 zemích světa sdružuje 50 000 studentů. Přistupuje inovativním způsobem k zapojení a rozvoji mladých lidí, kteří chtějí aktivně pracovat na svém osobním rozvoji v mezinárodním prostředí. Členové se můžou zapojit do realizací různých projektů, zajišťovat zahraniční stáže či si můžou vyzkoušet práci v personalistice, marketingu, v prodeji či IT.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Career Days 2012 v Praze opět představí nabídky práce pro absolventy