×
StudentMag

Absolventi Policejní akademie nemohou být koncipienty, rozhodl soud

FOTO: Ústavní soud
Ústavní soud. Zdroj: wikipedia.cz

V posledních letech byla často probírána otázka, zda se absolventi Policejní akademie mohou nechat zapsat do seznamu koncipientů a tím vykonávat advokátní praxi. Konečný verdikt přinesl až Ústavní soud.

Nejvyšší soud se totiž v roce 2012 zabýval stížností jednoho z absolventů Policejní akademie, který podal protest proti tomu, že nemůže svou právnickou praxi zahájit, ačkoliv absolvoval obor kriminalistika a policejní management.

Tato soudní instance se však shodla na tom, že ačkoliv některé předměty jdou směrem k požadovanému uplatnění, absolvent právnické fakulty musí celou problematiku studovat ještě důkladněji. Stížnost tak byla zamítnuta.

Rozhodnutí je konečné

Až letos se případ dostal ke svému konečnému rozuzlení, když se svým stanoviskem musel přijít také Ústavní soud. Ten se názoru Nejvyššího soudu zastal, a tudíž předchozí argumentace platí definitivně bez výhrad. Chce-li být někdo zapsán do seznamu koncipientů, absolvování právnické fakulty je nezbytné.

Pozor i na právnických fakultách

Potřebné vzdělání poskytují univerzity v Praze, Plzni, Brně a Olomouci. I zde však nezapomínejme postupovat přesně v souladu s nutnými požadavky, jelikož k advokátní praxi vede obor právo a právní věda. Nikoliv veřejná správa, na níž se řada lidí hlásí, aniž by si byla vědoma, že ve skutečnosti vysněný obor nestudují.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..