Menu
StudentMag
Italština

6 důvodů, proč studovat italštinu. Pronikněte do významné kulturní země

Kolik umíš jazyků, tolikrát jsi člověkem. Chcete se začít učit nový cizí jazyk, a zatím nevíte, který si vybrat? Přemýšlet můžete třeba o italštině. Přinášíme 6 důvodů, proč studovat právě ji.

V Čechách je neobvyklým jazykem

Všichni se učí anglicky, druhý jazyk si volí obvykle mezi němčinou, španělštinou a francouzštinou. Kde je místo pro italštinu? A kdo umí italsky vážně dobře? Můžete to být právě vy, kdo zaplní místa na pracovním trhu, kde je italština požadována.

Lépe se uplatníte

Italsky se sice domluvíte pouze v Evropě, mnoho italských firem má však pobočky daleko nejen za italskými, ale i evropskými hranicemi. Ferrari, Maserati, Prada, Benetton… A to je jen začátek.

Itálie, země (ne)známé gastronomie

Rotelle, tagliolini, orecchiette, amorini, navrch ještě pici, a vy prostě nevíte, co vám přinesou, když si něco z toho objednáte? Všechno jsou to těstoviny. Ti, kdo umí italsky, si v restauraci vždy vyberou správně a svou objednávku dokáží perfektně vyslovit.

Země kultury

Komu by se nelíbilo mluvit jazykem umělců jako jsou Antonio Vivaldi, Giovanni Boccaccio, Leonardo da Vinci, Umberto Eco, Alberto Moravia a spousty dalších, již jsou neméně skvělí, ale zatím ne tak známí?

Bohatý sever versus chudý jih

Itálie není jen bohatý sever, ale také chudý, divoký jih, který si stále zachovává své tradice. Pravá evropská exotika. Nic vám neumožní proniknout do místní společnosti tolik, jako právě znalost jejich jazyka.

Cesta k dalším jazykům

Díky italštině se snadno naučíte i další románské jazyky. A co víc, z části díky ní porozumíte latině. To se bude hodit nejen studentům medicíny, ale i pařmenům vědomostních her. Nikdy se vám nestane, že byste neuhodli význam latinského citátu.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

6 důvodů, proč studovat italštinu. Pronikněte do významné kulturní země