Menu
StudentMag
Studium

5 věcí, které chcete v tomhle školním roce udělat jinak než v předchozím

Lukáš Houdek

Lukáš Houdek

23. 9. 2015

S novým školním rokem je to často jako s tím kalendářním – v hlavě a často i na papíře máte spoustu předsevzetí, která mají přinést něco nového. Splní se ale všechna?

1. Budu více spát

Dělat různé věci, většinou naprosto nepotřebné, až do pozdní noci je pro mnohé lidi lákavé; spát kvůli tomu pět hodin už příliš ne. Neustále sami sebe přesvědčujete, že příště to bude jiné. Hledáte časový milník, od něhož se vaše snaha počítá, a nový školní rok je toho příkladem. Jedná se ovšem o zlozvyk, takže nezapomeňte, že k jeho překonání musíte mít opravdu silnou vůli.

7 věcí, které byste měli vědět, než nastoupíte na brigádu

2. Zlepším své hospodaření

Vaše vize jsou dvojího druhu. Zaprvé budete méně utrácet, zadruhé si obstaráte větší příjmy. To druhé ještě celkem jde, máte-li štěstí na brigádu – alespoň něco vždy sehnat jde. Obtíž spočívá na výdajové straně. Není totiž tajemství, že řada z nás při vyšších příjmech navýší rovněž svou útratu.

Jestliže nově vydělané peníze projíte, sice si dopřejete pár hezkých zážitků, ale původní cíl zlepšit svou konečnou bilanci jste splnit nedokázali. I tak přejme všem skrblíkům hodně štěstí.

3. Věnuji více času učení

Vážně to stojí za komentář? Jistě, na počátku roku si vždy připomenete hrůzostrašné okamžiky, kdy do začátku zkoušky zbývají jen tři hodiny a vy jste ještě ani nešli spát. Slib č. 3 častokrát opakujete každý rok. Nebo v letech 2015/16 nastane něco opravdu nového?

16 výmluv pro ty, co v létě nemakaj: zkoušel jsem to minule a nic moc

4. Splním úkoly včas

Trochu tento bod souvisí s předchozím. Mnoho lidí nechává věci na poslední chvíli, za pět minut dvanáct. Jenže ono často už je čtvrt na jednu…

5. Začnu sportovat

Zažili jste někdy tu situaci, kdy se na chvíli přinutíte třeba k běhání, aby vaše tělo vůbec nějaký pohyb mělo, ale nakonec se veškeré úsilí zase někde překazí? Nezapomeňte si toto předsevzetí proto dát i letos.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 věcí, které chcete v tomhle školním roce udělat jinak než v předchozím