Menu
StudentMag
Studentský život

7 tipů na snadná jídla, která si vzít k obědu do školy a dají se jíst i studená

Redakce

Redakce

12. 10. 2017

Dennodenně obědvat obložený chleba s máslem a šunkou jednou začne lézt krkem každému. A naše tělo se při tom taky zrovna neraduje. A tak je ten pravý čas vyměnit pečivo za jiné snadné a rychlé jídlo, které zasytí a dá se jíst i o chvilkové pauze mezi semináři.
Které (studené) rychlovky jsou ty nejchutnější?

1. Salát

Asi nejznámější obědová variace. Možností je nespočet – kombinace zeleniny s mozzarelou, těstovinový salát se slaninou nebo třeba s kuřetem. Fantazii se meze nekladou a čím více surovin přimícháte, tím vydatnější a déle-sytící pokrm máte na světě. Dá se nosit prakticky v plastové krabičce a ujídat ho můžete třeba v průběhu celého dne.

2. Kuskus

Zdravější varianta oběda. Stačí si ho připravit s oblíbeným kořením nebo třeba zeleninou. Přidat můžete vlastně opět cokoliv – záleží čistě na vašich preferencích. V módě jsou i všelijaké sójové produkty – ať už kostky,kousky či plátky. Malý balíček stojí okolo 15 korun a může se používat jako náhrada masa. Třeba právě ve spojení s kuskusem.

3. Žemlovka

Stará dobrá zemlbába. Milovali jsme ji jako malí a milujeme ji dodnes. Když si den předem najdeme čas na oloupání jablek a 20-timinutové zapečení, rázem máme vynikající sladký oběd, který chutná stejně dobře i za studena.

4. Tvaroh na tisíc způsobů

Myslíte, že vanička tvarohu vás na celé odpoledne zasytí jen těžko? Opak je pravdou – tvaroh je velmi sytá potravina, navíc je plný pro nás tolik potřebných bílkovin, vápníku či vitamínu A – pro naše tělo je tedy více než přínosný.

Dá se připravit jak na sladko, tak na slano. Buďto na způsob zeleninové pomazánky nebo spolu s ovocem/kokosem/džemem/kakaem…variací je nespočet.

Znáte ďobáčky? Recept na levný pokrm, který nezabere ani půl hodinu

5. Slané palačinky

Jestli se vám nechce bojovat se správným poměrem mléka a mouky, co se palačinkového těsta týče, stačí za pár desítek korun koupit hotovou směs a přidat pouze vodu. Palačinky častěji slouží jako hříšná sladká snídaně, ale ve slané verzi se lehce stávají i vydatným obědem.
Připravit se dají i zdravějším způsobem, a to například palačinky pohankové. Pak už jen naplnit oblíbenou směsí – ať už masovou, houbovou nebo třeba boloňskou – a vyskládat do krabičky.

6. Tortilly

Další snadná rychlovka. Pokud jste milovníkem KFC Twisterů a podobných pochutin, co takhle si obdobnou verzi vytvořit doma? Víte přesně, co do vašeho wrapu přijde a můžete si ho tedy připravit zcela podle svých představ.
Klasikou je kuřecí maso spolu se zeleninou, popřípadě nějakým oblíbeným dresinkem. Hotové pšeničné placky lze dnes koupit v téměř každém supermarketu a cena bývá také příznivá – balení 4 kusů vás vyjde okolo 35 Kč.

Lahůdka na svačinu i na párty. Vyzkoušejte recept na pizzové šneky

7. Dobrota z trouby

Ať už je to banánový chlebíček, cuketový nákyp nebo listový závin, napečeno máte za chvilku a čerpat ze zásob pak můžete několik dní. Takový štrúdl na slano – se špenátem/houbami/zelím/mletým masem – potěší i náročnějšího strávníka a především dobře zasytí.

Ohodnoťte tento článek:
3,1
Právě čtete

7 tipů na snadná jídla, která si vzít k obědu do školy a dají se jíst i studená