Menu
StudentMag
Studentský život

5 tipů jak zařídit opravdový maturák snů

Klára Hyláková

Klára Hyláková

10. 11. 2016

Blíží se plesová sezóna a s ní i událost, která je jednou z nejdůležitějších v životě všech středoškoláků. Ještě předtím, než v květnu prověří své znalosti u maturit, si tak užijí maturitní ples. A jak zorganizovat večer tak, aby to byla opravdu nezapomenutelná noc? Podívejte se na následující tipy.

1. Fotografové a kameramani

Každý z nás chce mít na ples vzpomínky v podobě fotografií a videa. Kameramani jsou dnes na plesech již téměř samozřejmostí. Pokud vám to rozpočet dovolí, pronajměte si fotografů i více než jen jednoho. Budete mít více vzpomínek a dva fotografové zachytí každý detail z vašeho maturáku. Ideální je, aby se mezi sebou domluvili, z kterého úhlu a místa budou fotit, aby si navzájem nepřekáželi. Vy se pak už můžete jen těšit na skvělé fotky.

Citáty na maturák: Najděte si svoje motto!

2. Úvodní překvapení

Na začátek plesu si připravte pro rodiny i učitele předtančení, během kterého se představí celá třída. Přestože určitě můžete choreografii sestavit sami, doporučujeme si najmout profesionálního tanečníka. Ten vám bude schopen úvodní tanec postavit na míru, aby všichni vaši spolužáci byli schopni ho zvládnout. Dalším plusem je i to, že choreograf bude mít přirozenou autoritu a vy budete mít ve třídě o jednu hádku méně!

3. Téma maturáku

Poslední dobou se roztrhl pytel s tematickými plesy a my jsme všemi deseti pro. Vybrat si můžete téměř cokoliv. Ať už zvolíte jednodušší cestu a dáte se například cestou jednotné barvy nebo propracujete detailní téma pro váš ples, určitě to večeru dá ucelený vzhled a i návštěvníci maturáku to jistě ocení. Na základě motivu můžete vyzdobit celý sál, uzpůsobit šaty či doplňky a naplánovat večerní program či soutěž. A které náměty se líbí nám? My bychom určitě hlasovali pro Hawai, Mexiko, Masquerade nebo Hollywood! Co se líbí vám?

4. Program večera

Hvězdami maturitních plesů jsou samozřejmě samotní studenti – maturanti, kteří jsou během večera představeni a ošerpováni. Váš ples ovšem není jen o tom, aby se vaši hosté nenudili. Večer by měl mít nějakou strukturu, nezapomeňte na sestavení programu večera. Je celkem běžné, že se během maturáku vybírá a následně vyhlašuje tombola, studenti vybírají peníze na ples i večírek nebo se volí král a královna plesu.

Zvolte si pro večer i nějaké profesionální představení – můžete si objednat barmanskou show nebo taneční vystoupení. Velkou váhu má samozřejmě také kapela, která celým plesem provází. Pokud budou hosté spokojeni s hudbou, nudit se určitě nebudou.

5. Pronajměte si agenturu

Pokud chcete mít celý večer opravdu bez starostí, pronajměte si profesionální agenturu, která maturitní plesy pořádá. Postarají se téměř o vše, a to od fotografů, přes večerní program, až po moderátora. Můžete si objednat buďto jednotlivé služby nebo si zaplatit celý balíček. Má to hned několik výhod, a to například to, že lidé v agentuře povětšinou spolu pracují již nějakou dobu a několik plesů spolu zažili. Vědí tak, kde přesně a v jaké chvíli mají být, kdy jeden druhému pomoci či nepřekážet a během vašeho večera se určitě na nic nezapomene. Připravte se ovšem, že si za tyto služby připlatíte o něco více, než kdybyste ples pořádali sami.

My vám držíme palce, ať se povede a hladce proběhne i květnová maturita!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 tipů jak zařídit opravdový maturák snů