Menu
StudentMag
Studium

5 kroků k vysněné kariéře i během období krize

Zasáhlo Vás období krize? Chtěli byste se lépe uplatnit, ale nevíte, jak na to? Brousíte si zuby na lepší pozici nebo Vás láká založit si vlastní podnik? Sestavili jsme pětistupňový plán, který Vám k tomu dopomůže.

1. Zvolte si správně svůj obor

Ačkoliv to může znít banálně, nejdůležitějším krokem v podnikání je nápad. Pouze pokud máte jasně vyhraněný podnikatelský záměr, můžete se odlišit od ostatních. Zvolte si obor, ve kterém vynikáte, a který vás zároveň baví. Čím užší specializaci si vyberete, tím větší bude vaše konkurenceschopnost. Začněte pracovat na tom, co vás baví a staňte se odborníkem na danou doménu.

2. Sestavte akční plán

Zamyslete se nad tím, čeho chcete dosáhnout a naplánujte si individuální dílčí cíle, které vás k tomu dovedou. Naučte se ovládat time management a přestaňte prokrastinovat. Rozviňte svoje soft skills. Dopomůže vám k tomu třeba jednoduchý úkolníček, ve kterém si budete denně odškrtávat splněné úkoly. Rozvrhněte si čas tak, abyste nezanedbávali svůj osobní život. Nikdy není pozdě naučit se něco nového. S flexibilním online studiem si svůj harmonogram naplánujete přesně na míru.

3. Investujte

Zamyslete se, kam můžete vhodně investovat tak, aby se investice stala vratnou. Říká se, že nejlepší investicí do budoucna je vzdělání. Pokud chcete vynechat nudnou teorii a raději byste načerpali praktické informace v rámci vaší specializace, vsaďte na studium programů MBA. Studium MBA, tedy postgraduální studium v oboru managementu, vám totiž nabídne ucelený vhled do podnikání, a kromě mezinárodního titulu vám přinese nesčetné výhody oproti vaší konkurenci. Většina absolventů European School of Business & Management tvrdí, že se jim investice vrátila už po roce.

4. Vsaďte na dobré kontakty

Každý už dnes ví, že dobré kontakty jsou vše. Jak se ale seznámit s lidmi, kteří vám pomohou? Vyhledejte podobně smýšlející podnikatele na jednotlivých workshopech či studijních programech. V rámci přednášek a workshopů na ESBM se seznámíte nejen se zajímavými lidmi, ale především s důležitými kontakty, které se vám budou možná jednu hodit.

5. Neusněte na vavřínech

Posledním a nejdůležitějším bodem je neusnout na vavřínech, tedy nikdy si neříct, že už toho umíte dost, že už se nepotřebujete dále zlepšovat. Tuto zásadní chybu udělá mnoho manažerů a podnikatelů a následně ji litují. Doba jde dopředu, vše se modernizuje a vám se každým dnem rodí nová konkurence, kterou musíte být schopní porazit. Proto se nepřestávejte nikdy vzdělávat, ať už v krátkodobých kurzech nebo delších programech. Ideálním řetězcem, který vám pomůže zůstat vždy v pohotovosti, je studium DBA, program, který navazuje na MBA. S titulem DBA (Doctor of Business Administration) se stanete opravdovou špičkou v managementu a jen tak vás někdo nezaskočí.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

5 kroků k vysněné kariéře i během období krize