Menu
StudentMag
Francouzština

5 důvodů, proč studovat francouzštinu. Hodí se na cestách i v práci

Vendula Pazderová

Vendula Pazderová

11. 6. 2013

Rádi byste se naučili nový cizí jazyk a nevíte, jaký zvolit? Se znalostí francouzštiny získáte mnoho výhod nejen v pracovním životě. Přinášíme vám 5 pádných důvodů, proč byste ji měli studovat.

Je jedním z mezinárodních jazyků

Vedle angličtiny, španělštiny a portugalštiny je francouzština jedním ze světově nejrozšířenějších jazyků. Pochází z ní velká část mezinárodních slov a kromě toho je oficiálním jazykem organizací jako je například Evropská unie, NATO nebo OSN. Láká vás práce v podobné mezinárodní instituci? Pak by vás francouzština neměla minout.

Není tak těžká, jak se o ní říká

Že je francouzština jedním z nejtěžších jazyků? Nevěřte bludům, zvládnete ji i vy. Přesto, že je ve francouzské gramatice mnoho výjimek, se nejedná o jazyk, který zvládnou jen ti nejnadanější.

Je jazykem kultury, módy a gastronomie

Francie je první turistickou destinací, kam se každoročně sjíždějí statisíce milovníků kultury. Pochází odsud mnoho významných spisovatelů, jejichž díla si budete moci přečíst v originále, a hudebníků, jejichž textům konečně porozumíte. Ano, Francouzi mají více hudebníků než jen Edith Piaf.

Budete-li si navíc v restauraci objednávat beaujolais nouveau, croissant nebo ratatouille, nikdy se neztrapníte špatnou výslovností.

Je cestou k dalším jazykům

Díky francouzštině se snadno naučíte i další románské jazyky. A co víc, z části díky ní porozumíte latině. To se bude hodit nejen studentům medicíny, ale i pařmenům vědomostní her. Nikdy se vám nestane, že byste neuhodli význam latinského citátu.

Spolehlivě s ní zamachrujete

Angličtina je dnes alfou a omegou pro každého, kdo navštěvoval alespoň základní školu. Kolik vašich známých ale mluví jazykem Molièra, Julese Vernea, Brigitte Bardot nebo Audrey Tautou?

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

5 důvodů, proč studovat francouzštinu. Hodí se na cestách i v práci