Menu
StudentMag
Studentský život

10 způsobů, jak změnit svět. Jde to i bez peněz!

Adéla Lišková

Adéla Lišková

6. 5. 2017

Máte pocit, že máte světu co říct? Že existují vážné problémy, které nikdo neřeší? Anebo vidíte skvělé věci, jejichž potenciál není využit? V článku najdete 10 nejjednodušších způsobů, jak změnit svět k lepšímu.

1. Pátrejte na internetu

Pokud jste se nadchli pro nějakou myšlenku, zjistěte si více informací na internetu. Určitě najdete spoustu stránek, které navštěvují lidé s podobným zájmem jako vy. Blíže se s nimi můžete seznámit například na diskuzních fórech či prostřednictvím facebookových skupin.

2. Buďte aktivní

Když vaši přátelé vytvoří nějakou kampaň, podpořte je – třeba on-line cestou. Ačkoliv mnoho lidí v účinnost internetového aktivismu, přezdívaného jako slacktivismus, nevěří, lidé tráví v on-line světě spoustu času, a tak je zde velký potenciál oslovit zejména mladou část populace.

3. Podělte se o svůj příběh

Řekněte lidem, proč vás zajímá, co vás zajímá, a jak jste se ke své vášni dostali. Osobní příběh leckdy vzbudí větší zájem než neosobní kampaň. Pokud lidé pochopí, proč je daná otázka pro vás tolik důležitá, třeba si uvědomí, že je důležitá i pro ně.

4. Zpětná vazba

Jestliže se veřejně postavíte za nějakou věc, je možné, že se setkáte s obdivem a podporou, ale také s kritikou či otázkami. I na negativní připomínky reagujte. Vaše odpovědi nemusí být podpořeny dlouholetým výzkumem, stačí podávat smysluplné a logické argumenty.

5. Věřte v sílu jednotlivce

Myslíte si, že jeden člověk sám nic nezmůže? Historie je plná důkazů, že tahle fráze neplatí. Někdo musí udělat první krok. Jednotlivec toho možná nezvládne spoustu, ovšem může oslovit spoustu lidí, kteří už dokáží vše.

Proč je třídění odpadu cool? Udělejte dojem na své spolužáky a ukažte jim, jak na to!

6. Tweetujte a sdílejte

Ať už chceme, nebo nechceme, sociální sítě hýbou světem. Možná nám zabírají až příliš času, odvádějí nás od povinností a stáváme se na nich závislí, avšak jde je využít i k dobré věci. Kde jinde lze tak jednoduše upozornit velké množství lidí na věci, které nás trápí, a na problémy, které by se měly řešit?

7. Povzbuzujte

Pokud vidíte, že někdo bojuje za správnou věc, pochvalte ho. I krátké „dobrá práce“ může být velkým povzbuzením, které člověka dokáže namotivovat k ještě lepším výkonům.

8. Přispějte

Peníze jsou důležité, ovšem není to jen o nich. Na dobročinné účely můžete přispět i svým časem a prací – co takhle se stát dobrovolníkem?

9. Staňte se blogerem

Dalším způsobem, jak využít sílu internetu, je založit si vlastní blog. Zde můžete prezentovat vlastní myšlenky a názory v plném rozsahu.

10. Nevzdávejte se

To je asi to nejdůležitější. K dosažení cílů je téměř vždy potřeba překonat nějaké překážky, o to lepší pocit však potom ze sebe budete mít.

Ohodnoťte tento článek:
2,3
Právě čtete

10 způsobů, jak změnit svět. Jde to i bez peněz!