Menu
StudentMag
Studium

Zvládněte školu levou zadní s Apple iPad

Způsob studia se v poslední (covidové) době hodně posunul a při domácí výuce na jakémkoliv stupni se neobejdete bez digitálního přístroje. Pojďme si představit výhody toho, který je pro domácí studium jako stvořený – Apple iPad.

S podporou externích klávesnic a myší se iPad stal ještě efektivnější pracovní stanicí pro každého studenta. Díky ceně, která začíná okolo 10 000 Kč, se totiž stal zajímavou alternativou dražších laptopů.

Jaké jsou největší výhody iPadu pro studenty a školáky?

  • Dlouhá výdrž baterie – nesrovnatelná s většinou laptopů. Díky tomu iPad vydrží klidně celý školní den bez nabíjení.
  • Možnost připojení k 5G a 4G sítím – nespoléhejte se na Wi-Fi – díky podpoře rychlých sítí nové generace se k přednášce můžete připojit odkudkoliv na světě.
  • Zásoba jednoduše ovladatelných aplikací v AppStoru – pomůžou vám zvládnout jakýkoliv úkol.
  • Nižší hmotnost a menší rozměry než klasický laptop – iPad si s sebou vezmete kamkoliv a zaručeně se nepronese. Díky skladným rozměrům ho navíc kdykoliv vytasíte a zase schováte.

To ale není všechno.

iPady navíc nabízejí velkou výhodu v podobě jednoduchého propojení s dalšími produkty Apple. Máte-li kromě iPadu také iPhone nebo MacBook, zefektivníte svou práci – začnete úkol ve škole na iPadu, dokončíte ho doma na MacBooku a doplníte o hlasové poznámky vytvořené při přednášce na iPhone.

iPad iStyle

Bez zdlouhavého kopírování, přeposílání a ukládání. Všechno funguje hladce a intuitivně v iCloudu. Pomocí aplikace Slide Share zase můžete rozšířit displej nebo zrcadlit zobrazení na iMacu a zvětšit tak svou pracovní plochu.

Díky funkci Slide Over a Split View na iPadu snadno pracujete s více aplikacemi najednou. Není tak problém mít otevřený webový prohlížeč, zatímco pracujete v textovém editoru.

Apple iPad navíc disponuje spoustou aplikací, které studenti často využívají, například Microsoft Office, Adobe Photoshop nebo Google’s G Suite. Známé aplikace se v iPadu snadno používají intuitivním dotykovým ovládáním.

iPad uleví zápěstí i vaší peněžence

Dlouhé hodiny psaní nebo ovládání počítače myší nutí ruce fungovat v nepřirozeném úhlu, což často vede například k problémům s karpálním tunelem. Při dotykovém ovládání a ručním psaní stylusem Apple Pencil jsou ruce v přirozené pozici, která nežádoucí napětí v zápěstí uvolní.

iPad

Zpracování a možnosti s ručně psaným textem jsou navíc v digitálním světě takřka neomezené a psaní poznámek se stane zábavou. Psaný text přitom iPad převede do digitální podoby a můžete s ním dál pracovat v textovém editoru na klávesnici.

Rozpoznání funguje také na běžné obrazce, které iPad dotáhne k dokonalosti a dodá poznámkám potřebnou formu.

iPad by rozhodně měli zvážit všichni studenti. Navíc, když přímo od Applu dostane každý student na iPad 10% back to school slevu. Například na iPad Pro 2021 nebo iPad mini 5. Využijte toho, u Applu nejsou slevové akce zvykem.

Autor článku: Martin Knižátko

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Zvládněte školu levou zadní s Apple iPad