Menu
StudentMag
Studentský život

Zrušit si účet na Facebooku? Přinášíme 4 důkazy, že se bez něj žít dá

Redakce

Redakce

29. 10. 2014

Všichni víme, že Facebook má mnoho negativních stránek: třeba to, že nedokáže dostatečně chránit naše soukromí. Přesto jej všichni používáme, a to nejspíš proto, že si myslíme, že bez něj by to nešlo. Přinášíme vám 4 důkazy, že se lze obejít i bez Facebooku, a přikládáme návod, jak zrušit účet.

1. Osobní komunikace má mnoho výhod

Používáte Facebook jako komunikační kanál? Pak ale čím dál více komunikujete nepřímo virtuálně místo toho, abyste si povídali a smáli se s přáteli. Podle některých studií dokonce existuje vztah mezi osamělostí člověka a mírou užívání Facebooku.

2. Nepotřebujete tolik informací

Důvodem, proč navštěvujeme Facebook, je také snaha být v obraze, vědět, co je nového u našich známých a přátel. Není ale mnohem příjemnější pozvat přátelé na pivo nebo do kavárny a dozvědět se, co je nového, přímo od nich? Možná že jste dříve chodili do hospody více a s mnohem větším okruhem přátel než dnes, když o každém víte z Facebooku první poslední.

Dále je dobré zapřemýšlet nad tím, jestli je to pro nás přínosné dostávat o ostatních tolik informací. Často to vede k porovnávání se s ostatními. Možná je pro nás lepší nevědět, kde byli známí na dovolené, nebo jakou získal přítel práci, zatímco vy nemůžete o práci zakopnout.

3. Plánovat se dá i bez Facebooku

Facebook je velmi dobrý pomocník při organizaci akcí, stačí pouze vytvořit událost a všechny pozvat. Na druhé straně, určitě se vám také stává, že na Facebooku narazíte na zajímavou událost, klepnete na zúčastním se a pak na celou akci zapomenete.

Organizovat akce se dá obstojně i s použitím e-mailu a mobilu. A možná že pozvaní na takovou akci spíše nezapomenou.

4. Pořiďte si raději účet na LinkedIn

Slyšeli jste o tom, že personalisté v mnohých firmách používají Facebook k tomu, aby si kandidáty na určitou pozici předem proklepli? Potom byste měli přísně cenzurovat vše, co se na vašem profilu objeví, aby to nemělo vliv na váš profesní úspěch. Anebo si můžete zrušit účet na Facebooku a vyměnit ho za účet na LinkedIn.

Jak si zrušit Facebook?

První možností je deaktivace účtu. Tuto možnost naleznete snadno v Nastavení pod záložkou Zabezpečení. Váš účet se nezruší, pouze přestane být aktivní a vy si ho můžete kdykoli obnovit.

Druhou možností je úplné smazání profilu. Tuto volbu nenajdete nikde v menu, je třeba trochu více hledat, což může někoho odradit. K trvalému smazání účtu slouží formulář, který naleznete v sekci Nápověda v podsekci Správa účtu nebo přímo pod tímto odkazem.

Před odesláním formuláře ke smazání účtu vás Facebook upozorní na to, že již nikdy nebudete moci svůj účet obnovit. Po odeslání formuláře následuje bezpečnostní kontrola a nakonec upozornění, že ke smazání dojde v průběhu následujících 14 dní.

Pokud se ale během této doby k účtu přihlásíte, a to i třeba nepřímo, proces smazání účtu se zruší. Nepřímým přihlášením je myšleno, pokud se přihlásíte k jiné službě, která využívá přihlašování přes Facebook například Pinterest nebo slevové servery. Na to je třeba obzvlášť myslet, pokud nechcete celý proces absolvovat znova.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Zrušit si účet na Facebooku? Přinášíme 4 důkazy, že se bez něj žít dá