Menu
StudentMag
Studentský život

Zpříjemněte si začátek školního roku: těšte se na zimní dovolenou

Redakce

Redakce

8. 10. 2013

Začátek školního roku je vždy náročný na psychiku – ze všech stran se na studenty valí požadavky a podmínky zdárného absolvování kurzů, termíny a deadliny zuřivým tempem plní diáře a zápisníky. Není divu, že tyto okamžiku seberou elán i těm nejotrlejším a nejodvážnějším.

Jak to přežít ve zdraví? Stanovte si cíl, jenž vás bude motivovat a bude příjemnou odměnou za všechen stres a studijní vypětí. A co je v zimě lepšího než pořádná lyžovačka?!

Protože studentská peněženka obvykle právě nepřetéká volnými finančními prostředky, hodí se zarezervovat si lyžařské zájezdy co nejdříve a využít skvělých „first minute“ slev. Připravili jsme pro vás výběr skvělých lyžařských oblastí, kde je spokojenost zaručena.

Francie

Les Deux Alpes

Druhé nejstarší lyžařské středisko ve Francii, největší ledovec přístupný lyžařům, panoramatické pohledy v 3600 m. n. m. a výhled až na Mont Blanc. Ale také prosluněné sjezdovky, kvalitní sníh a výborný servis, to všechno ukrývá název Les 2 Alpes.

Trois Vallées

Oblast Tři údolí se právoplatně označuje za jednu z nejlepších lyžařských destinací. 600 km sjezdovek je opravdu úctyhodné množství. Prakticky všechny sjezdovky jsou navíc příjemně dlouhé (ta nejdelší měří dokonce 12 km) a vždy perfektně upravené. Rozhodně vám tu ale nebude stačit jeden, nebo dva dny. My Trois Vallées považujeme za žhavého favorita pro zimní dovolenou roku 2014.

Rakousko

Saalbach Hinterglemm Leogang

Z České republiky je to sem jen pár hodin cesty, i proto je toto obří středisko pro Čechy takovým lákadlem. Ale co víc! Zaručeně tu na vás čekají precizně upravené tratě a ty nejmodernější lanovky (což potěší). Oblíbené jsou pak zejména místní černé sjezdovky, především Nordabfahrt a Zwölferkogel-Nordabfahrt.

Zillertal

Milují jej i ty největší osobnosti světového lyžařského sportu. Nikdo, kdo sem absolvuje lyžařské zájezdy v sezoně 2014, neprohloupí. Je to pýcha všech Rakušanů, kteří o celý komplex s patřičnou láskou a pečlivostí pečují. Čeká tu na vás 650 km špičkově upravených tratí a samozřejmě ty nejmodernější lanovky.

Itálie

Val Gardena

Popelka mezi luxusními a přepychovými středisky. Rozhodně ale do našeho výběru patří! Její hlavní plus? 175 km propojených sjezdovek. Lyžařské nadšence zajisté zláká výlet Sella Ronda, který je, budou-li chtít, zavede až na vyhlášený italský lyžařský ledovec – Marmolada.

Alta Valtellina

Alta Valtellina skrývá hned několik zajímavostí a předností. Středisko Livigno zná asi každý. Ale za vyzkoušení stojí i ostatní střediska této oblasti. Především proto, že sjezdovky jsou tu poloprázdné a vy si užijete nerušenou jízdu. Všude se tu svezete v rámci výborné sítě skibusů. Navíc se jedná o oblast termálních pramenů, takže po celodenní lyžovačce si užijete i báječnou uvolňující koupel. Kdo by odolal?

Rada za všechny prachy: Lyžařské zájezdy do všech zmiňovaných evropských destinací seženete pohodlně na internetu. Konkrétně na travelportal.cz, a to už za zhruba 1 500 Kč za 3 dny lyžování.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zpříjemněte si začátek školního roku: těšte se na zimní dovolenou