×
StudentMag

Známe nejlepší mobilní aplikace. Pro hráče, sportovce i fotografy

FOTO: Mobil
Ilustrační foto. Foto: Vendula Pazderová, StudentMag.cz

Patříte mezi ty, kteří mají na svůj mobil vysoké nároky a nespokojí se jen s telefonováním a smskami? Právě pro vás jsme vybrali 47 mobilních aplikací, které vám zpříjemní a často i zjednoduší život.

Ilustrační foto. Foto: Vendula Pazderová, StudentMag.cz

Pro nenáročné uživatele

Jako základ by vám určitě neměl chybět rychlý a spolehlivý internetový prohlížeč. Vybírat lze mezi klasickým Chrome od Googlu nebo Mozillou Firefox. Zkuste i méně používané prohlížeče jako jsou Opera či Maxthon a udělejte si na ně vlastní názor. Každý z nich má své výhody.

Jestli vás během surfování na webu zaujme nějaký text (třeba v momentě, kdy budete brouzdat v aplikaci iDnes.cz, ČT24 nebo Novinky.cz) zkopírujte jej a uložte jako poznámku pomocí aplikací Evernote nebo MobisleNotes.

Abyste zůstali s přáteli stále v kontaktu, nezapomeňte na již nepostradatelné aplikace jako je Facebook, Gmail a Google+ nebo Twitter (tyto aplikace jsou většinou již předinstalované).

Kdybyste náhodou v něčem plavali, pořiďte si Wikipedii. Nejste-li zdatní v jazycích, přijde vhod i Překladač. Trénovat slovní zásobu můžete každý den s Dril angličtina nebo němčina. Blíží se vám zkoušky na autoškolu? Připravte se na ně ve stejnojmenné aplikaci formou testů.

Pro sportovce a dobrodruhy

Abyste se neztratili, stáhněte si aplikace Mapy.cz, Google Maps, Here I am, Moje trasy nebo Locus. Cestování může být zábavnější s aplikací Geocaching. Jestli patříte mezi akční typy, kontrolujte svůj sportovní výkon pomocí Endomonda nebo Sports Tracker. A aby vše bylo ťip ťop, pohlídejte počasí na yr.no a spoje na Pubtranu nebo Jízdních řádech.

Pro vášnivé hráče

Dlouhou chvíli vám zkrátí hry neomezené věkovou kategorií – rozsekejte ovoce s Fruit Ninja, dobijte pár prasátek s Angry birds, oddechněte si s věrným kamarádem Pou nebo procvičte své mozkové buňky s Bad Pigies. Dále můžete vyzkoušet různé kvízy, šachy, piškvorky či šibenici.

Pro úpravu fotografií

Oživit barvy, zaoblit hrany a můžeme publikovat – tak s tím vám může pomoct například aplikace Picasa, Instagram nebo HDR.

Pro kulturní nadšence a shopaholiky

Pohlídejte si zboží s QR čtečkou přes aplikace nákupních portálů, jako jsou Heureka.cz a Aukro.cz.

Když už nevíte co by…

Se svým mobilním operátorem můžete hlídat změny tarifů, různé akce a slevy (O2 nedávno přišlo s aplikací O2 Výhody, kde si můžete pohlídat, jaké slevy si pro své zákazníky připravili). Sledujte své oblíbené televizní programy s aplikacemi televizních kanálů, projíždějte novinky na Youtube a pobavte přátele s Vtipy.

Google Play nyní rozšířil Knihy i o českou a slovenskou literaturu, tudíž si můžete vybrat z široké nabídky placených i neplacených publikací a číst si je na vašem mobilní telefonu.

Aby vše šlo, tak jak má…

Nezapomeňte na nástrojové aplikace, jako je například Čistič mezipaměti nebo anglický Clean master. Dále nesmíte opomenout ani ochranu zařízení třeba s aplikací AVG nebo Norton Mobile Security. Díky nim můžete docílit lepší ochrany vašeho mobilního zařízení před možnými viry, krádežemi dat, bezpečněji surfovat po internetu a svá data si zálohovat.

Pozn. red.: Článek byl zpracován s pomocí internetového obchodu Google Play a z vlastních zkušeností. Aplikace, které jsou zde uvedeny, jsou podporovány  především operačním systémem Android.

Jaké aplikace nejraději používáte vy?

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..