Menu
StudentMag
Kariéra pro studenty

Známe 8 největších výhod práce z domova: žádné dojíždění ani šéf za zády

Redakce

Redakce

11. 11. 2014

Práce z domova. Pro někoho noční můra, protože potřebuje být mezi lidmi. Ve společnosti jen čtyř stěn, počítače a hrnku kafe by totiž nejpozději ve středu zešílel. Pro druhého vysněná forma práce, kdy mu hned za zády nestojí nerudný šéf.

Nemusíte stát v dopravní zácpě

Dopravní zácpa je otrava, to je bez debat. A právě ranní cesta do práce a večerní z práce bývá nejúmornější, do větší či menší zácpy se ve městě dostanete zkrátka vždy. Při práci z domova vám tato každodenní milá povinnost odpadne a tím, že nebudete dojíždět, ušetříte spoustu času.

Je jedno, jestli práci uděláte ráno nebo večer

Když nemusíte strávit čas na pracovišti, většinou bývá jedno, jestli si svou práce uděláte brzy ráno nebo pozdě večer. Skřivani i sovy tak mohou bez problémů dodržovat své denní biorytmy.

Šéf vám nestojí za zády

V práci se vám šéf nečekaně zjeví za zády mnohdy ve chvíli, kdy si dopřáváte zaslouženou pauzu nebo děláte něco ne úplně souvisejícího s náplní vaší práce. To se vám doma stát nemůže. Šéf nevidí, jestli zrovna projíždíte články na StudentMagu nebo si jdete zakouřit.

Vyhnete se kancelářským drbům

Nemusíte poslouchat bezobsažné informace typu: Karolína z účtárny si prý něco začala s vedoucím z obchodního. To jsou informace, které vám při práci z domova chybět určitě nebudou, a nebudete si jimi zanášet hlavu.

Nemusíte se převlékat z pyžama

Klidně můžete celý den zůstat v pyžamu nebo v teplákách a nikdo vás nebude napadat, že nedodržujte dress code.

Můžete pracovat i o víkendech

Většina „kancelářských prací“ má o víkendu zavřeno. Pokud jste workoholik, pracujte z domova a zařezávat můžete klidně celý víkend. Z práce vás nikdo vyhánět nebude.

Domácí strava

Jídla ze závodního stravování si mnohdy s ničím nezadá s blafy ze školních jídelen. Když budete pracovat z domova, můžete si dopřát všech výhod domácí stravy.

Na Facebooku klidně celý den

Také vám v práci hlídají počítač nebo máte dokonce nějaké stránky blokované? Doma se vám to nestane, klidně můžete být na Facebooku celý den.

Práce z domova má zkrátka plno výhod, které si při práci na pracovišti dopřát nemůžete.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Známe 8 největších výhod práce z domova: žádné dojíždění ani šéf za zády